نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 504176
هجوم خریداران به آپارتمان‌های زیر ۴۰۰ میلیون تومان +جدول
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۴۹
۵۸ درصد از کل آپارتمان‌های فروخته شده در روزهای سپری شده از مرداد ماه زیر ۴۰۰ میلیون تومان بوده است.

 بر اساس اطلاعات ثبت شده در سامانه اطلاعات بازار املاک ایران، طی 25 روز نخست مرداد ماه حدود 12 هزار و 600 فقره معامله خرید مسکن انجام و از سوی مشاوران املاک ثبت شده است که از این تعداد هفت هزار و 328 فقره در گروه واحدهای زیر 400 میلیون تومان بوده است. در این بین 25 درصد از کل معاملات مربوط به آپارتمان‌های میان‌متراژ 60 تا 80 مترمربعی زیر 400 میلیون تومانی بوده که اغلب آنها در عین برخورداری از امتیاز دو خوابه بودن، با بودجه قشر میان‌درآمد تناسب دارد.

دنیای اقتصاد: این آمار حکایت از پرحرارت بودن بازار آپارتمان‌های میان‌متراژ نسبت به دیگر واحدهای مسکونی عرضه شده در بازار مسکن تابستانی دارد و موید این گزاره است که با تقویت بنیه خرید مسکن در خانواده‌ها به واسطه تقویت وام مسکن از محل اوراق و صندوق پس‌انداز مسکن یکم، سهم میان‌متراژها از کل معاملات ماهانه مسکن همچنان در مسیر افزایش تدریجی است. از این رو سازندگانی که در ماه‌های آتی قصد شروع پروژه‌های جدید را دارند باید با علم به ذائقه متقاضیان خرید مسکن براساس اطلاعات حاصل از ارزیابی بازار ماه‌های اخیر، نسبت به ساخت مسکن میان‌متراژ متناسب با قدرت خرید میانه متقاضیان واحدهای مسکونی مصرفی اقدام کنند.
 
کلمات کلیدی : بازار مسکن ، رهن و اجاره ، اجاره ، مشاور املاک
 
پیمان
United States
۱۳۹۶-۰۵-۳۱ ۰۷:۱۶:۳۰
400 میلیون؟

من پدرم 60 سالشه تا جایی یادمه همیشه در حال کار کردن بود و شغل دولتی و خوبی داشته و امروز که 60 سالشه هنوز 200 میلیون پول نداره. حالا توقع دارید از من جون 400 میلیون پول داشته باشم که خونه بخرم و ازدواج کنم؟ (4529470) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.