توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 504275
لایحه پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی اصلاح شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۶
نمایندگان مجلس شورای اسلامی لایحه پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی را برای تامین نظر شورای نگهبان اصلاح کردند.

به گزارش ایرنا، نمایندگان در ادامه جلسه علنی امروز - سه شنبه - مجلس شورای اسلامی لایحه پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی اعاده شده از سوی شورای نگهبان را با 127 رای موافق، 13 رای مخالف و 5 رای ممتنع از 211 نمایندگان حاضر اصلاح کردند.

بر اساس این اصلاحیه مجلس، حوزه های علمیه و همچنین دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، موسسه های آموزش عالی،پژوهشگاه ها، موسسه های آموزش عالی، پژوهشی فناوری دولتی و غیر دولت زیر نظر وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از جمله دانشگاه علمی کاربردی، دانشگاه آزاد اسلامی، جهاد داشگاهی، موسسه های آموزش عالی غیر دولتی غیر انتفاعی، موسسه های وابسته به دستگاه های آموزش عالی غیر دولتی غیر انتفاغی، موسسه های وابسته به دستگاه های آموزش عالی غیر دولتی غیر انتفاعی، موسسه های وابسته به دستگاه های اجرایی و دانشگاه فرهنگیان موظف هستند از این پس، پیشنهادها، پایان نامه ها و رساله های دانشجویان تحصیلات تکمیلی خود را که فاقد طبقه بندی هستند در سامانه های اطلاعاتی پژوهشگاه علوم فناوری اطلاعات ایران ثبت و تایید کرده و فایل تمام متن و نتیجه را همانند جویی کنند.

براساس این مصوبه، ارائه گواهی ثبت وبارگذاری فایل تمام متن و نتیجه همانند جویی این مدارک برای هر گونه پرداخت مالی به استادان راهنما،مشاور و داور و تخصیص امتیاز در ترفیع و ارتقای آن ها وهمچنین دانشجویان الزامی است.
 
کلمات کلیدی : لایحه ،تقلب ، مجلس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.