توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 494178
مجازات سنگین برای زورگیران دلسوز!
تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۴۰
 ۲ تبهکار حرفه‌ای وانمود می‌کردند که مسافرکش هستند اما همین که طعمه‌های‌شان سوار خودروی آنها می‌شدند با تهدید چاقو اموال‌شان را زورگیری می‌کردند.هرچند آنها خشن بودند اما براي مالباختگان دلسوزي مي‌كردند و كرايه ماشين‌شان را پرداخت مي‌كردند تا آنها به خانه برسند. تحقيقات پليس براي دستگيري اين دو تبهكار از چندي قبل با شكايت زني جوان كه از گويندگان راديو است آغاز شد. او كه به‌شدت ترسيده بود به مأموران گفت به‌عنوان مسافر سوار خودرويي شخصي شدم اما 2سرنشين آن من را ربودند و با تهديد چاقو اموالم را سرقت كردند. وي ادامه داد:

به گزارش همشهری، در منطقه سعادت آباد منتظر تاكسي بودم تا اينكه يك پرايد توقف كرد و من هم سوار شدم. هنوز چند لحظه نگذشته بود كه يكي از 2مردي كه سوار خودرو بودند چاقويي به طرفم گرفت و شروع به تهديد كرد. من هم از ترس جانم هرچه داشتم ازجمله ساعتي گرانقيمت را كه حدود 30ميليون تومان ارزش داشت به آنها دادم. وي ادامه داد: لحظات سخت و دلهره‌آوري بود اما سرانجام دقايقي بعد آنها كه همه اموالم را گرفته بودند من را در خياباني خلوت رها كردند و 5هزار تومان هم به من دادند تا بتوانم سوار تاكسي شوم و به خانه‌ام برگردم.

علاوه بر اين زن چند نفر ديگر نيز با اين شگرد طعمه سارقان قرار گرفته بودند. همه آنها با اعلام نشاني‌هاي تبهكاران گفتند كه آنها 2مرد جوان و سوار پرايدي سفيدرنگ بودند و وانمود مي‌كردند مسافركش هستند اما در ادامه با تهديد چاقو اموال آنها را سرقت كرده‌اند. بيشتر اين سرقت‌ها در غرب تهران اتفاق افتاده بود و تقريبا در بيشتر آنها سارقان هنگام رها كردن طعمه هاي‌شان به آنها مبلغ كمي پول بابت كرايه كردن تاكسي مي‌دادند.

در شرايطي كه شمار مالباختگان به 22نفر رسيده بود كارآگاهان آگاهي به اطلاعاتي درباره سارقان دست يافتند. مأموران ابتدا از طريق رديابي يكي از گوشي‌هاي مسروقه توانستند فردي را كه مالخر 2سارق بود و اموال مسروقه را آنها مي‌خريد شناسايي كنند. او در جريان بازجويي‌ها اعتراف كرد كه اموال مسروقه را از 2جوان معتاد خريده است. به اين ترتيب 2سارق دستگير شدند.

در دادگاه
متهمان كه از سوي مالباختگان شناسايي شده بودند به‌دست داشتن در 22فقره سرقت از 20مرد و 2زن اعتراف كردند. به اين ترتيب چند روز قبل در شعبه هشتم دادگاه كيفري يك استان تهران محاكمه شدند. در اين جلسه كه به رياست قاضي حسين اصغرزاده و با حضور قاضي توكلي برگزار شد ابتدا شاكيان يك به يك شكايت‌شان را مطرح كردند. يكي از آنها كه گوينده راديو است گفت اين حادثه تأثير بدي بر روحيه‌اش گذاشته و تا چند روز پس از آن قادر به‌كار كردن نبود.

مرد ديگري گفت: وقتي سارقان فهميدند پولي همراهم نيست من را مقابل خودپرداز بانكي بردند و آنها با تهديد چاقو رمز كارتم را گرفتند. آن روز حسابم حدود 200هزار تومان موجودي داشت و آنها مبلغي را برداشتند و حدود 10هزار تومان در حسابم باقي ماند و آنها گفتند مي‌توانم با آن به خانه برگردم.

در ادامه اين جلسه متهمان كه هر دو اعتياد شديدي به مواد‌مخدر دارند به دفاع از خود پرداختند و گفتند انگيزه اصلي آنها از سرقت تأمين هزينه مواد‌مخدر مصرفي‌شان بوده است. يكي از آنها گفت: ما اواسط سال 95با يكديگر آشنا شديم و چون هر دو نفرمان اعتياد داشتيم براي به‌دست آوردن پول مردم را سوار ماشين مان كرده و از آنها زورگيري مي‌كرديم.

با اينكه از چندين نفر سرقت كرديم اما به هيچ كدام از آنها آسيبي وارد نكرديم و حتي سعي مي‌كرديم به آنها پولي بدهيم تا در خيابان نمانند و بتوانند ماشين كرايه كنند.در پايان اين جلسه قضات دادگاه با اخذ آخرين دفاع از متهمان وارد شور شدند و هر دو متهم را مجرم شناختند. براساس رأي دادگاه هر دو نفر به اتهام آدم­ربايي به20سال حبس و به اتهام سرقت به 15سال حبس، شلاق و رد مال محكوم شدند.
 
کلمات کلیدی : مجازات، زورگیران ، زورگیری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.