توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 484872
واکنش ایران به موضع گیری ترامپ درباره کوبا
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۰
ایستادگی، مقاومت و اراده ملت کوبا در پنج دهه گذشته، تمامی سیاست‌ها و اقدامات آمریکا در تحریم، فشار و زورگویی بر این کشور را کاملا بی تاثیر و ناکارآمد کرده است.

به گزارش تسنیم، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اعمال محدودیت ها و تحریم های جدیدِ آمریکا بر علیه کوبا گفت: جمهوری اسلامی ایران اِعمال محدودیت های جدید علیه کشور کوبا را مردود می داند و عمیقا بر این باور است که تجربه جهانی، ناکارآمدی تحریم بعنوان ابزاری برای اعمال فشار بر ملت های مستقل به منظور تزلزل و شکاف در اراده این ملت ها را ثابت کرده است.

قاسمی با اشاره به سابقه تاریک حاکمان آمریکا در اعمال چنین تحریم هایی علیه ملت های مستقل گفت: ایستادگی، مقاومت و اراده ملت کوبا در پنج دهه گذشته، تمامی سیاست ها و اقدامات آمریکا در تحریم، فشار و زورگویی بر این کشور را کاملا بی تاثیر و ناکارآمد کرده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار داشت: آنچه تعجب آور است این است که که امروز و هنوز دولتمردان آن کشور از تاریخ و گذشته و تجربه های مکرر تجربه شده خود درس نمی گیرند و همچنان با ادامه این سیاست های بی فایده، غلط و بی نتیجه، اصرار بر نادیده انگاشتن استقلال کشورهای مستقل جهان، سیاست زورمدارانه خود را بیش از پیش به جامعه جهانی نشان می دهند.

قاسمی ضمن محکوم کردن و تاسف بار خواندن اقدام آمریکا علیه کوبا، موضع اصولی جمهوری اسلامی ایران را حمایت از ملت های مستقل جهان از جمله کوبا دانست.
۱۳۹۶/۰۵/۲۸ ۱۹:۰۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۴ ۲۰:۲۳
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۴ ۱۶:۴۲
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۴ ۱۳:۵۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۴ ۱۳:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۴ ۰۹:۲۸
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۷ ۱۷:۲۳
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۴ ۲۰:۱۲
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۶ ۱۰:۰۴
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۰ ۱۰:۰۴
 
 
کلمات کلیدی : ترامپ، کوبا، ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.