توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 377213
مسخ شدگان گوشی به دست
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۰
 مدت کوتاهی از عرضه بازی پوکمون در دنیا می‌گذرد، اما همین مقدار کافی بوده تا کاربران گوشی‌های هوشمند و دارندگان این بازی جنجالی، به‌طور کامل مجذوب این بازی شوند. این بازی با موجی که در دنیا ایجاد کرده، هر روز خبرساز است و در این میان شاهد خبرهای ناگواری نیز هستیم که گاه باعث مرگ کاربران می‌شود.

به گزارش فرهیختگان، به تازگی خبر گم شدن سه دختر انگلیسی در دریا که از کاربران بازی پوکمون بودند، در دنیا خبرساز شده است. هیولاهای مجازی پوکمونی در موقعیت‌های مختلف به سراغ کاربران می‌روند و با دنبال کردن آنها، در صدد شکارشان برمی‌آیند. هیولاهای پوکمونی آبی نیز تنها نزدیک به آب‌ها یافت می‌شوند، به گزارش «ایندیپندنت»، سه دختر انگلیسی برای شکار پوکمون آبی قصد ورود به دریا را داشتند. چند روز پیش، نیروهای اورژانس برای یافتن این سه دختر در دریا فراخوانده شدند. طبق گزارش‌ها، آنها در نزدیکی آب‌های مواج دریا در نزدیکی منطقه «هاستینگز پییر» در شرق «ساسکس» ایستاده بودند و به دنبال پوکمون می‌گشتند. نیروهای اورژانس بعد از حضور در محل، از آنها خواستند وارد آب نشوند و توانستند آنها را از مرگ حتمی نجات دهند.

به تازگی ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که نمایی از صدها کاربر بازی پوکمون را در پارک مرکزی نیویورک نشان می‌دهد که مانند زامبی‌ها و بی‌توجه به اطراف خود، گوشی به دست در جست‌وجوی پوکمونی نادر، به سمت هدفی مشترک حرکت می‌کنند. آنها در حالی به جهتی مشخص حرکت می‌کنند که هر کدام از آنها گوشی به دست هستند و آن را رو به آسمان گرفته‌اند تا محل وجود پوکمون را بیابند. به گزارش patch، این بازی، طبق آمار این چند هفته، پرطرفدارترین بازی موبایل در جهان به شمار می‌رود.

هنگ‌کنگ نیز به‌عنوان یک کشور آسیایی از گردونه معروف‌ترین بازی موبایلی این روزهای دنیا عقب نمانده است. به گزارش «cnn»، چند روز پیش، کاربران زیادی در پارک Tin Shui Wai هنگ‌کنگ مشغول بازی پوکمون بودند. درست است که این بازی طرفداران زیادی در دنیا دارد، اما نمی‌توانید چنین حجم کاربری را غیر از هنگ‌کنگ در جای دیگری بیابید. این در حالی است که صدها نفر با رفتن به نقاط مهم گردشگری و پارک‌های عمومی قصد شکار پوکمون نادری را داشتند. ازدحام کاربران بازی پوکمون در چند هفته اخیر به حدی رسیده است که به آنها «زامبی‌های گوشی‌های هوشمند» اطلاق می‌شود.

یک مرد ۳۳ ساله انگلیسی مدعی شده است که برای اولین بار در دنیا توانسته تمام ۱۴۲ شخصیت پوکمون این بازی را شکار کند. به گزارش «itechpost»، او معتقد است که در این مدت با پیمودن ۲۲۵ کیلومتر، توانسته ۱۲ کیلوگرم وزن کم کند. این در حالی است که یکی از مزایایی که سازندگان بازی پوکمون به آن اشاره کرده‌اند تاثیر آن روی کاهش وزن کاربران است.

شهر ژاپنی هیروشیما از سازندگان بازی پوکمون‌گو خواسته تا هیولاهای مجازی را از ساختمان‌های یادبود قربانیان بمب‌های اتمی هیروشیما دور نگه دارند. به گزارش «bbcworld»، ژاپن به آنها مهلت داده تا قبل از ۶ آگوست که زمان برگزاری مراسم سالگرد بزرگداشت قربانیان هیروشیماست، هیولاهای پوکمونی را از این منطقه دور کنند. همچنین از آنها درخواست شده پوکمون‌ها را از نیروگاه هسته‌ای فوکوشیما دور نگه دارند. در پارک صلح هیروشیما که یادبودهایی از حادثه بمباران هیروشیما قرار دارد، حدود ۳۰ ایستگاه پوکمون تعبیه شده است.
 
کلمات کلیدی : فضای مجازی+جرم+پلیس فتا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.