توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 341311
تازه ترین جزئیات دربارۀ هواپیماربایی در مصر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۳
یک فروند هواپیمای مسافربری مصر ربوده شد. این هواپیما از اسکندریه عازم قاهره بود که توسط هواپیما ربا ربوده شد.

به گزارش تسنیم، هواپیما ۵۵ مسافر دارد و کادر پروازی آن ۷ نفر هستند

خبرگزاری رویترز گزارش داد که این هواپیما بعد از تغییر مسیر در فرودگاه "لارنکا" در کشور قبرس به زمین نشسته است. هواپیما از نوع ایرباس ۳۲۰ است.‬‎ مسئولان هواپیمایی مصر گفتند: هواپیما ۵۵ مسافر دارد و کادر پروازی آن هفت نفر هستند. گزارش‌های اولیه از وجود ۸۰ سرنشین در این هواپیما حکایت داشت.

رادیو قبرس اعلام کرد که این هواپیمای مصری در پروازی داخلی از شهر اسکندریه مصر به شهر قاهره در حال پرواز بود که ربوده شد.

احتمال وجود بمب در هواپیما

برخی از رسانه‌ها از احتمال وجود بمب در هواپیما خبر داده و اعلام کردند که هواپیما ربا با تهدید داشتن کمربند انتحاری از خلبان خواسته است به سوی قبرس پرواز کند. مسئولان قبرسی از پلیس خواستند که از بیم وجود مواد منفجره در هواپیما از آن دوری کنند‬.

انگیزه هواپیما ربا از ربودن هواپیما مشخص نیست

هنوز مشخص نیست که انگیزه هواپیما ربا از ربودن این هواپیما چه بوده است. پلیس قبرس اعلام کرد که ربایندگان هنوز خواسته های خود را مطرح نکرده اند و هسته بحران به فرودگاه لارنکا اعزام شده است.

بیشتر مسافران این هواپیما تابعیت مصری دارند

نیویورک تایمز گزارش داد که بیشتر مسافران این هواپیما تابعیت مصری دارند. یک مسئول وزارت هواپیمایی کشوری مصر گفت: ۳۰ سرنشین مصری، ۱۰ سرنشین آمریکایی، هشت سرنشین انگلیسی و یک سرنشین سوری است.

تماس هواپیما ربا با مقامات مصری

بر اساس این گزارش، این هواپیما بعد از ۴۵ دقیقه پرواز، ارتباطش با برج مراقبت قطع شد. سازمان هواپیمایی مصر اعلام کرد که رباینده هواپیمای مصری در قبرس با ما در تماس است. روزنامه مصری الیوم به نقل از منابع وزارت هواپیمایی کشوری مصر اعلام کرد: رباینده هواپیما با آنها تماس گرفت و قرار است برای بار دوم تماس بگیرد.

همه سرنشینان مصری هواپیما در فرودگاه لارنکا آزاد شدند

رسانه‌های مصری از قول مقامات قبرس گزارش داده‌اند فرد هواپیماربا به مسافران اجازه داده هواپیما را ترک کنند. خبرنگار العالم نیز گزارش داد که رباینده به زنان و کودکان اجازه داده است که هواپیما را ترک کنند.‬‎ خبرگزاری فرانسه نیز اعلام کرد که همه سرنشینان مصری هواپیما در فرودگاه لارنکا آزاد شدند.
 
کلمات کلیدی : هواپیما+هواپیما ربایی+مصر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.