توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 372416
صادرات ۱۳۷ میلیون دلاری پسته کشور
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۶
صادرات پسته در‌ سه ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش ۲۶ درصدی از لحاظ وزنی و ۲۷ درصدی از لحاظ ارزش افزایش یافته و به رقم ۱۳۷ میلیون و ۶۰ هزار دلار رسیده است.

به گزارش تسنیم، صادرات پسته با عنوان تعرفه گمرکی "پسته‌ها با پوست تازه یا خشک" امسال در مقایسه با سال گذشته افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته و صادرات این محصول ازلحاظ وزنی ۲۶ درصد و از لحاظ ارزشی ۲۷ درصد بهبود یافته است.

بر اساس آخرین داده‌های گمرکی درمدت سه ماه اول سال جاری ۱۶ هزار و ۳۶۳ تن پسته کشور به ارزش ۱۳۷ میلیون و ۶۰ هزار دلار صادر شده است. در سه ماه ابتدایی سال قبل نیز صادرات پسته کشور حدود ۱۳ هزار تن ۱۰۸ میلیون و ۲۷۵ هزار دلار بوده است.

امسال هر کیلو پسته ایران با میانگین قیمتی ۸.۳ دلار در این مدت صادر شده که در مقایسه با گذشته تغییر مشخصی نداشته است.

بر اساس این میانگین نرخ صادراتی پسته، هر کیلوگرم از این محصول به قیمتی حدود ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان در اختیار مصرف‌کننده خارجی قرار گرفته است که متاسفانه چنین نرخی در بازار داخلی وجود ندارد و به قیمت ۴۰ تا ۷۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.
 
کلمات کلیدی : صادرات+پسته
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.