نظر منتشر شده
۴۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 472811
در گفت و گو با الف عنوان شد؛
لطف الله فروزنده: حرکت آقای قالیباف نشان داد که نه به روحانی جدی است / کنعانی مقدم: اقدام آقای قالیباف به نفع رئیسی تمام خواهد شد
بخش انتخاباتی الف، 27 اردیبهشت 96
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۸
عضو هیأت رئیسه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه حرکت آقای قالیباف نشان دهنده ی جدی بودن نه به روحانی است گفت: به نظر بنده آقای رئیسی در همان مرحله نخست انتخابات پیروز خواهد شد.

لطف الله فروزنده عضو هیأت رئیسه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی الف پیرامون کناره گیری آقای قالیباف از ادامه رقابت در انتخابات اظهار داشت: در ابتدا باید از آقای قالیباف تشکر کرد که نشان داد یک انقلابی واقعی است و حاضر است تا تمام ظرفیت هایش را برای انقلاب به کار بگیرد. این حرکت باعث انسجام جریان انقلابی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه کناره گیری آقای قالیباف به نفع آقای رئیسی یک انرژی و هم افزایی خاصی ایجاد کرده افزود: با این کار تمام ظرفیتهایی که احیانا تردید هم داشتند به طرف آقای رئیسی خواهند آمد که حتما روند انتخابات را عوض خواهد کرد، به نظر بنده آقای رئیسی در همان مرحله نخست انتخابات پیروز خواهد شد.

فروزنده در ادامه اظهار داشت: بعد از اعلام این خبر شور و نشاط عجیبی بین تمام نیروها ایجاد شده و به عقیده من تکلیف مردم روشن است آنها وضع موجود را قبول ندارند ، روحانی را قبول ندارند این حرکت آقای قالیباف نشان داد که نه به روحانی جدی است و همه روی آن انسجام دارند، امروز ستادهای آقای قالیباف پرانرژی تر و فعالتر پای کار آقای رئیسی آمده اند چراکه هدف یکی است، هدف از میدان خارج کردن جریان لیبرالی است که واقعا عدم کار آمدی اش به اثبات رسیده است.

این فعال سیاسی اصوالگرا در خصوص آرایش انتخاباتی جریان حا می آقای روحانی پس از ائتلاف آقایان قالیباف و رئیسی گفت: بنظر من آقای روحانی و جریان دوم خرداد حتی تصورش را هم نمی کرد ، آنها با محک خودشان محاسبه می کردند، اینها 48 ساعت در شوک قرار خواهند گرفت و فرصت اینکه بخواهند تصمیمی بگیرند نخواهند داشت ، به هرحال مهمترین دستاورد این کار بحث انسجام، وحدت و همدلی است که در جریان انقلابی بوجد آمد.

فروزنده در پایان با اشاره به اینکه آقای قالیباف و رئیسی و جبهه مردمی اعلام کرده بودند که تنها پیروزی نهایی برایشان مهم است و به اقتضا تصمیم خواهیم گرفت تصریح کرد: تا دیروز تصور میکردیم حضور دو نفر لازم است اما با توجه به شرایط کنونی خود شخص آقای قالیباف به این جمع بندی رسیدند که باید این ائتلاف صورت بگیردو یک نامزد داشته باشیم، جریان انقلابی هم روی آن تاکید کرد و به لطف خدا با اتفاقی که افتاد از ظهر تا بحال یک جهش بزرگی در آراء آقای رئیسی ایجاد شد. این اتفاق نشان دهنده عقلانیت جریان است، واقعا منافع فردی در جریان معنی ندارد.
 
اقدام آقای قالیباف به نفع رئیسی تمام خواهد شد

یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: خیلی ها نظرشان بر ماندن آقای قالیباف بود اما با توجه به ادامه ی رشد  آرای آقای رئیسی در شهرستان ها به این نتیجه رسیدند که انتخابات در مرحله اول به ثمر برسد.

حسین کنعانی مقدم دبیر کل حزب سبز و فعال سیاسی اصولگرا در گفت وگو با خبرنگار سیاسی الف در خصوص کناره گیری آقای قالیباف از انتخابات به نفع آقای رئیسی گفت: مدتی بود که بحث ائتلاف مطرح بود ولی از آنجا که استراتژی دومرحله ای شدن انتخابات مطرح بود، خیلی ها نظرشان بر ماندن آقای قالیباف بود اما با توجه به ادامه ی رشد  آرای آقای رئیسی در شهرستان ها به این نتیجه رسیدند که انتخابات را در همان مرحله اول به ثمر برسانند و با کنار رفتن آقای قالیباف و ریخته شدن آرای ایشان به سبد رأی آقای رئیسی، انتخابات یک مرحله ای را شاهد خواهیم بود.

وی در ادامه اظهار داشت: البته ممکن است تمام آرای آقای قالیباف به سبد رأی آقای رئیسی ریخته نشود اما در صد بسیار زیادی به سمت آقای رئیسی خواهد بود.

کنعانی مقدم در پایان تصریح کرد: جناح رقیب ازاین واهمه داشت که انتخابات به مرحله دوم کشیده شود چراکه ممکن بود آقای روحانی رأی نیاورد اما در حال حاضر بنظر می رسد که از بالارفتن احتمال یک مرحله ای شدن انتخابات خوشحال هستند اما از طرفی هم نگران جذب آراء خاکستری به طرف آقای رئیسی هستند.
 
کلمات کلیدی : انصراف قالیباف+اتحاد نیروهای انقلاب+قالیباف، رئیسی، انتخابات 96
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۰۸:۰۴:۴۱
نه به روحانی جدی بود ولی با امدن رئیسی تبدیل به اری شد چون ملت نمیخواهد کشور را دوباره 50 سال به عقب ببرد (4364382) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۱۰:۴۸:۲۵
قسمت اولش را موافق نیستم
ولی 100% موافق بخش دوم کامت شما (4365067) (alef-13)
 
بهروز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۱۴:۲۰:۵۳
اقای رییسی
ممنون و متشکر خواهیم شد که اگر بفرمایین
در موضوعات زیر چه اندازه تجربه و رزومه دارین
فرهنگی / علمی / فناوری / تکنولوژی / بین المللی / تجارت
آموزش پرورش / بازاریابی / بازرگامی / عمران / محیط زیست
ورزش / سیاست بین الملل
بیمه
و .....
چند تا کتاب نوشته اید
اصلا به جبهه رفته اید !؟
جواب به اینها مهمتر از سوال از روحانیه که :
او به چه اندازه به وعده هاش عمل کرد مردم ؟؟
چون او با اون رزومه ای که داره شاید مثلا اگر 40 درصد عمل کرده باشه
شما با رزومه خودتون فکر میکنین چقدر به وعده هاتون عمل میکنین !!!!! (4365993) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۱۲:۰۸:۰۲
حداكثر اراء رييسى با احتساب اراى قاليباف حدود ٦ مليون نفر بيشتر نخواهد شد (4365393) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۱۲:۱۷:۰۸
رو بنرهای اقای قالیباف نوشته پیروزی با 96درصد ارا
کسی که یه همچین شعاری انتخاب کرده و کنار رفته یارانش چه کسانی میتوانند باشند و بیچاره تر کسی که بخواد رای همیچن کسی رو داشته باشه (4365430) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۰۸:۰۶:۳۲
انشاالله مردم 29اردیبهشت معلوم میکنند رای نه به چه کسی جدیست،آقای فروزنده مثل ایکنه بین مردم نیستند.روحانی صبول انتخاباته اونم با رای بیشتر نسبت به دور اول ریاست جمهوریش (4364387) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۱۱:۱۸:۲۲
اینقدر مطمئن نباش... ورق برگشته... (4365199) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۱۱:۳۶:۰۹
اون طرف ورق هم نوشته سلام بر روحانی (4365277) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۰۸:۰۷:۰۰
شنبه مشخص خواهد شد اقای روحانی انچنان رای بالایی بیاوردکه انگشت بدهان خواهید ماند مردم معجزه میکنند انشاالله تاشنبه صبورباشید (4364390) (alef-3)
 
امیری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۱۴:۰۱:۲۰
انگشت به دهان نمیمونن چون خودشون حقیقتو میدونن فقط با این تبلیغات میخوان مردمو دلسرد کنن که برای روحانی رای ندن. سال 92 هم از هفته آخرمیدونستن روحانی رای میاره ولی تو تبلیغاتشون چیز دیگه ای میگفتن. (4365910) (alef-13)
 
محمد
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۰۸:۱۲:۰۲
درود بر قالیباف سلام بر رئیسی خداحافظ روحانی.... (4364405) (alef-3)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۰۸:۲۰:۲۲
رِِییس جمهورایران
فقط دکترحسن روحانی (4364455) (alef-3)
 
سعیدیان
Italy
۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۰۸:۵۵:۲۹
با روحانی تا 1400 به شرط تغییر در کابینه (از جمله کنار زدن نعمت زاده و سیف و ترکان). (4364598) (alef-11)
 
سمیرا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۰۹:۵۳:۲۴
روحانی ،اهل شعوره و نه شعار ،نمی دونم چرا بعضیا نمی خوان اینو بفهمن که رئیسی ،تا حالا کار مهمی نکرده و از حالا به بعد ،فقط کشور رو به سمت جنگ می بره و بس (4364849) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۱۰:۱۶:۳۷
با روحانی تا 29 اردیبهشت! (4364936) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۱۰:۲۵:۲۰
روحانی آخر هفته رفته... (4364966) (alef-3)
 
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۱۰:۳۴:۱۹
با اخراج نعمت زاده و تغییر سیف موافقم. (4365011) (alef-3)
 
---
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۱۰:۴۶:۱۳
با روحانی تا 1396/2/29 (4365059) (alef-13)
 
Lao People
۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۰۸:۵۷:۵۵
مردم واقعا شور و شوق عجیبی برای رای دادن به آقای رئیسی دارن،از استقبالهای گسترده هم میشه فهمید،منتها بعضیها نمیخوان باور کنن (4364610) (alef-11)
 
حمیدخان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۱۰:۵۱:۳۱
ما که تو شهر خودمون استقبال مردم به روحانی را بخوبی میبینیم (4365091) (alef-13)
 
رسول مشهدي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۰۹:۰۶:۱۶
آقاي فروزنده پيش بيني شما مبتني بر ذهنيات شماست نه واقعيات جامعه.شما گول اين تجمعات و نظرسازي هاي ارگانهاي خاص را خورده ايد.برادر عزيز از اين اجتماع با شكوه تر و يا در همين حد هم براي آقاي جليلي برگزار شد و ايشان در نهايت 4 ميليون راي آورد.برادر گرامي نتيجه در پاي صندوق راي معلوم ميشود نه كف خيابان. (4364644) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۰۹:۰۹:۳۵
بنام خدا
انصراف آقای قالیباف و صحبت از معاون اولی ایشان در صورت انتخاب آقای رئیسی بحث امروز و دیروز نیست و همانقدر قابل پیش بینی بود که انصراف آقای جهانگیری. پس رویداد عجیبی اتفاق نیفتاده است و صرفا موضوع جمع شدن آرای این دو نفر در یک سبد است. تا در نظر ملت قبول بفتد یا خیر (4364652) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۱۰:۵۱:۲۸
فعلا که جبهه پایداری با معاون اولی ایشان مخالفت کرده
قالیباف را دور زندن (4365090) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۰۹:۲۴:۳۲
احسنت بر اقای قالیباف.ایشون واقعا نشون دادن که برای مردم اومده بودن نه برای منافع شخصی .ای کاش دوستان به جای تخریب کمی هم به فکر مردم بودن. (4364713) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۱۰:۵۲:۳۱
ایشان دقیقا برای تخریب آمده بود تا روحانی را تخریب کند و این کار را مثلا رئیسی انجام نداده باشد و سپس کنار برود تا رئیسی جبهه تخریب شده را فتح کند!!!

اما مردم بیدارند!

رای ما یک کلام روحانی والسلام. (4365095) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۰۹:۳۶:۲۳
اگر آقای رییسی به تنهای 10 میلیون رای داشته باشد و قالیباف هم 10 میلیون رای دیگر بازهم اعتلاف این دو دلیل بر 20 میلیون رای آقای رییسی نیست بلکه قاعدتا بازهم بخشی از رای قالیباف به سمت روحانی سرازیر می شود.
البته ما می دانیم که سبد رای قالیباف و رییسی از اول یکی بوده در در حدود هما 10 الی 15 میلیون رای سنتی اصولگرایان است، پس در بهترین حالت و بر حسب تجربیات همه انتخابات گذشته آقایی رییسی نمی تواند بیش از 12 میلیون رای داشته باشد.
در انتخابات گذشته 4 میلیون نفر به آقای جلیلی رای دادند که همان پایگاه سنتی رای آقای رییسی هم هستند و 6 میلیون نفر هم به قالیباف رای دادند که در بهترین حالت نیمی از این تعداد به آقای رییسی جذب می شوند و مجموع آمار ایشان حدود 7 میلیون رای می گردد، با در نظر گرفتن رشد جمعیت واجدین رای و تغییر ارای تعدادی از ملت که همیشه اتفاق می افتد رای ایشان بیش از 12 میلیون نمی شود.
آیا بنظر آقایان کسی با 12 میلیون رای می تواند در دور اول بصورت مطلق برنده انتخاباتی باشد که واجدین شرایتش 54 میلیون نفر هستند و طبق آمار وزارت کشور تقریبا 70 درصد تصمیم به شرکت در آن گرفته اند ( نزدیک به 40 میلیون نفر).
آقای ریسی باید حداقل در بهترین شرایط بیش از 18 میلیون رای بیاورد و این عدد با توجه به پایگاه اجتماعی ایشان، میزان رای اصلاح طلبان، دوقطبی شدن انتخابات و حضور بخشی از رای خاکستریها و همچنین نتایج رای گیری های 4 سال اخیر، امری بعید و دور از ذهن بنطر می رسد.
البته در انتخابات هرچیزی ممکن است پیش بیاید. (4364751) (alef-13)
 
reza
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۰۹:۴۱:۴۲
کدوم استقبال .منطور همون استقبال 30هزار نفری از روحانی در اهواز (4364767) (alef-3)
 
فرشید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۱۰:۰۵:۳۹
اقای تحلیل گر به همین خیال باش رای 57 در صد مردم روحانی است خواهیم دید عزیز برادر......... (4364898) (alef-3)
 
عرفان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۱۰:۲۱:۱۴
نم نمی دانم این حرفها یعنی چه؟
فی الواقع و در شرایط فعلی چه داخلی و چه بین المللی هیچ گزینه ای بهتر از آقای روحانی حتی برای اصولگرایان و حامیان انقلاب وجود ندارد.
حداقل این حرف را آقایان ناطق نوری و لاریجانی که خود از سران اصولگرا هستند به خوبی درک کرده اند اما نمی دانم چرا برخی بر فکری خود استوار مانده اند.
به نظر من کارنامه آقای روحانی قابل قبول بوده و شاید برخی گروههای منتقد نظام بتوانند از آن خرده بگیرند لیکن انتقاد جناح اصولگرا بی معنی است چرا که وضعیت امروز کشور نتیجه بی تدبیری و عملکرد ضعیف آنان در گذشته بوده است. (4364950) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۱۰:۴۵:۵۰
روحانی صددرصدرئیس جمهوراست رای مابه روحانی (4365058) (alef-13)
 
محمدامین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۱۰:۴۸:۴۵
آقای فروزنده! در جنگ وقتی یک تخریب چی فرار می کرد نشان می داد که اوضاع اون جبهه زیاد خوب نیست!

حالا تخریب چی شما فرار کرد، چون اوضاع خوب نبود! دیگران هم از پس این تخریب بر نمیاند!

روحانی با رای بالایی انتخاب خواهد شد. (4365071) (alef-13)
 
هاشم امینی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۱۱:۰۰:۵۲
من در شیراز هم از فعالین ستاد آقای دکتر قالیباف بودم ولی با کنار رفتن ایشان مانده ام که چکار کنم؟ هرچه با خودم فکر می کنم نمی توانم خود را راضی به رای دادن به آقای رییسی کنم چون هیچ سابقه و تجربه ای ندارد به نظر شما رای سفید بهتره یا رای به روحانی؟ (4365137) (alef-13)
 
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۱۱:۳۳:۰۱
به وجدانت مراجعه کن. (4365267) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۱۱:۳۳:۱۸
رای سفید (4365269) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۱۲:۱۱:۵۴
رای به روحانی. (4365410) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۱۲:۱۲:۴۲
روحانى- او نيمه راه را رفته و نيمه ديگر را با اصلاحاتى كه لازم است مقتدرانه و به نفع ملت
و عزت ايران پيش خواهد برد (4365414) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۱۲:۲۷:۳۳
شک نکن روحانی (4365483) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۱۱:۲۵:۲۸
تاجیک مشاور دولت اصلاحات خطاب به اعضای ستاد روحانی تاکید کرد: اگر فردا شکستی باشد، سهم خودتان را باید بپذیرید.بدانید فعالیت‌تان را از جغرافیایی آغاز کردید که این جغرافیا فریب بزرگی بود. (4365237) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۱۱:۳۲:۲۸
فقط روحانی و بس (4365265) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۱۱:۳۸:۲۲
دوستان 29 اردیبهشت روز انتخابات است و نه روز پایان دولت. چرا این همه عجله؟؟؟!!
چهار سال دیگه هم باید تحمل کنید که دوره روحانی تموم بشه تا هشت سال جهانگیری رو هم ببینید (4365286) (alef-11)
 
رویا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۱۲:۱۷:۳۴
چرا تحمل ؟ ما 8 سال دولت قبل رو تحمل کردیم . 4 سالم با آرامش زندگی کردیم . از این ب بعد هم همین خواهد بود (4365432) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۱۱:۴۹:۲۳
فقط روحانی (4365328) (alef-11)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۱۲:۲۵:۱۹
خود قالیباف هم زیاد کسی بهش رای نمیداد (4365469) (alef-11)
 
m
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۱۲:۳۶:۵۸
حدیث 💚👌🏻


_ شخصی از امام صادق علیه السلام پرسید:

بین دو حاڪم در تردیدم، چه ڪنم؟

✨ امام فرمودند:
عادل ،صادق، فقیه و با تقواترین را انتخابــ ڪن.
- اگر به تشخیص نرسیدم؟

✨امام فرمودند:
ببین افراد متدین به کدام مایلند؟

-اگر نفهمیدم؟

✨ امام فرمودند:
بنگر مخالفان آیین ما ڪدام را بیشتر
می پسندند، او را ڪنار بگذار و ببین ڪدام بیشتر آن هارا خشمگین میڪند، او را برگزین. 🙂🌺


📚 اصول کافی،ج۱،ص6 (4365538) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.