نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 307788
هزینه شیمی درمانی در ایران
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۱۶
دبیر انجمن کلینیکال آنکولوژی ایران از سهم اندک هزینه های درمان سرطان در بخش رادیو تراپی نسبت به هزینه های تامین دارو ابراز نارضایتی کرد.

به گزارش مهر، دکتر احمد عامری در آستانه برگزاری دهمین همایش کلینیکال آنکولوژی با بیان اینکه درمان سرطان به سه بخش درمانهای دارویی، جراحی و رادیوتراپی (پرتو درمانی) تقسیم می شود، گفت: طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی، نزدیک به ۱۱ درصد سرطان ها با شیمی درمانی درمان می شوند، بیش از ۴۰ درصد با جراحی و بیش از ۴۰ درصد نیز با رادیوتراپی بهبود می یابند.

وی افزود: با وجود سهم ۴۰ درصدی رادیوتراپی در درمان بیماری سرطان، هزینه ای که بابت تامین داروهای سرطان در کشور ما می شود ۱۵ تا ۲۰ برابر بیشتر از هزینه تجهیز رادیوتراپی است.

عامری، هزینه تامین داروهای سرطان در کشور در سال گذشته را حدود ۱۱۰۰ میلیارد تومان ذکر کرد.

وی با بیان اینکه قبلا تحریم ها به عنوان یکی از موانع واردات تجهیزات رادیوتراپی به کشور اعلام می شد، ابراز امیدواری کرد در شرایط پسا تحریم، راه های توسعه رادیوتراپی به عنوان یکی از نیازهای اساسی درمان بیماران سرطانی در کشور گشوده شود.

عامری، ظرفیت مراکز دولتی کشور را برای پاسخگویی به نیاز تمام بیماران سرطانی را ناکافی خواند و گفت: مراکز درمانی دولتی باید ظرفیت خود به لحاظ نیروی انسانی و تجهیزات را حداقل ۵۰ تا ۷۰ درصد افزایش دهند تا بتوانند به نیازهای فعلی به صورت استاندارد پاسخ دهند که حتی درصورت فراهم بودن بودجه، این کار فرآیندی طولانی خواهد داشت.

وی پیشنهاد کرد به منظور رفع خلاهای موجود ضمن افزایش نظارت بر مطب های خصوصی، استانداردهای لازم برای ارایه خدمات شیمی درمانی به آنها ابلاغ شود تا بخش مناسبی از خدمات مورد نیاز مبتلایان به سرطان از طریق بخش خصوصی فراهم شود.

دبیر انجمن کلینیکال آنکولوژی ایران درباره هزینه شیمی درمانی در مراکز دولتی و خصوصی نیز توضیح داد: بر اساس تعرفه جدید تعریف شده، هزینه هر جلسه شیمی درمانی در بخش خصوصی حدود ۳۳۰ تا ۳۴۰ هزار تومان و در بخش دولتی نیز نزدیک به ۱۱۰ هزار تومان خواهد بود.

وی ادامه داد: بر مبنای تسهیلات فراهم شده در طرح تحول سلامت، صد درصد هزینه شیمی درمانی بیماران سرطانی از طریق بیمه به بیمارستان ها پرداخت می شود و بیمار هیچ پولی بابت تزریق شیمی درمانی پرداخت نخواهد کرد اما در بخش خصوصی، بیمار باید مابه التفاوت این تعرفه را از جیب خود پرداخت کند.

دهمین همایش سالانه کلینیکال آنکولوژی با حضور متخصصانی از کشورهای آمریکا، اسپانیا و آلمان با محوریت سرطان های ژنیکولوژیک (سرطان های ویژه زنان)، پستان و سر و گردن ۲۰ تا ۲۲ آبان ۹۴ در شیراز برگزار می شود.
 
کلمات کلیدی : سرطان+شیمی درمانی
 
پرتو
۱۳۹۴-۰۸-۱۵ ۱۷:۲۳:۲۵
در تمام زمینه ها شعار و کنفرانس و همایش و هشدار و توصیه و........پس کی عمل می کنید.هیچ کس واقعا نگران مردم نیست. (3303465) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۲:۵۴:۲۶
واقعا عاليه (4333264) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.