نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 277386
در مرز ایران و ترکیه چه خبر است؟
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۰
اقتصادنیوز نوشت:مدیر کل دفتر ترانزیت سازمان راهداری با بیان اینکه در حال حاضر تردد کامیون‌ها در مرز ایران و ترکیه طبق روال همیشگی تردد دارند، عنوان کرد: در حال حاضر ۵۰ کامیون در صف انتظار ورود به ترکیه و حدود ۱۵۰کامیون در صف ورود به ایران هستند.

پس از اینکه در سال گذشته مشکلاتی در تردد کامیون‌ها در مرز ایران و ترکیه رخ داده بود؛ هر از گاهی شایعاتی از وجود مشکل در این مسیر شنیده می‌شد که گاهی این خبرها صحت داشت و گاهی هم بر اساس شایعه بود.

حالا که رفت‌وآمد کامیون‌ها بعد از توافقات سوختی و انتظار در صف کامیو‎ن‎ها عادی شده، محمد جواد عطرچیان‎ گفته که روزانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ کامیون تردد دارند و در مدت اخیر توافقی برای مرز بازرگان صورت نگرفته است.

مدیر کل دفترترانزیت سازمان راهداری گفت: در حال حاضر ۵۰ کامیون در صف انتظار ورود به ترکیه و حدود ۱۵۰کامیون در صف ورود به ایران هستند که این تعداد نیز بر اساس برنامه‌ریزی روزانه میسر می‎شود.

به گفته عطرچیان، در حال حاضر تردد کامیون‎ها به صورت روزانه و روی روال همیشگی انجام می‎شود.

در حالی وی از نبود توافق‌نامه‌ای صحبت می‌کند که پیش‌تر به خبرگزاری‌ها از پیشنهاد جدید ایران به ترکیه برای حل مشکل ترافیک کامیون‌ها در مرز بازرگان خبر داده بود.

از تیرماه سال گذشته تردد کامیون‎ها در مرز ایران و ترکیه با مشکلاتی همراه شد‎؛ به گونه ای که ممنوعیت تردد گریبان صدها کامیون را گرفت و پس از آن مسئولان دو کشور بارها با یکدیگر جلساتی برگزار کردند تا مشکلات سوخت و تردد بر رفت‌وآمد کامیون‎های باری تاثیری نداشته باشد. اما پس از آن نیز چند مرتبه دیگر صف انتظار کامیو‎ن‎ها تشکیل و منجر به نگارش چندتوافق‎نامه میان ایران و ترکیه شد.
 
کلمات کلیدی : مرز ایران ترکیه+تردد کامیون‌ها
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۰۱:۱۴:۴۶
من امروز طرف ایران 200 ماشین در صف ورود به ترکیه دیدم (2981802) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.