نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 481686
پایتخت داعش در آستانه سقوط
هفت ماه پس از آغاز عملیات آزاد سازی رقه نیروهای سوریه دموکراتیک سرانجام توانستند وارد این شهر شوند؛ شهری که دژ اصلی داعش در سوریه محسوب می شود. این نیروها که ائتلافی از مبارزان کرد، عرب، آشوری، ارمنی و ترکمان و همچنین نیروهای آموزش دیده توسط پنتاگون هستند، روز سه شنبه وارد منطقه «مِشلِب» در شرق رقه شدند و هم اکنون از شمال، شرق و غرب با ستیزه جویان داعش در حال جنگند. رقه حدود ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و از ساکنان غیرنظامی شهر خواسته شده است که تا جای امکان از محل استقرار نیروهای داعش فاصله بگیرند. برخی از سازمانهای غیردولتی و فعال در امور بشردوستانه نیز در بخش‌های شرقی مستقر شده اند تا به فرار خانواده‌ها از مناطق درگیری کمک کنند. با این وجود این نگرانی وجود دارد که نیروهای داعش همچنان از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی استفاده کنند و یا در میان انبوه جمعیت پنهان شوند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۴
 
 
کلمات کلیدی : داعش، موصل، رقه
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۲۱:۰۱:۰۳
درود بر کردهای ضد داعش (4422475) (alef-11)
 
m
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۰۰:۳۰:۴۱
چالش بعدی ارتش سوریه مبارزه با افراد شورشی کرد و دیگر شورشیان خواهد بود...مثل اینکه جنگ تو سوریه تمامی نخواهد داشت.... (4422643) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.