توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 278682
حمایت سرسختانه ایران و روسیه از سوریه
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۱۱
یک روزنامه صهیونیستی در گزارشی اعلام کرد ایران و روسیه دو کشوری هستند که مصمم به ادامه حمایت خود از نظام سوریه هستند و سرسختانه این مسیر را ادامه می‌دهند.

به گزارش فارس، «رونی دانییل» تحلیلگر امور نظامی کانال ۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی درباره سوریه اعلام کرد که سقوط «بشار اسد» رئیس‌جمهور این کشور و نظام وی همچنان بعید است و ایران و روسیه بر ادامه حمایت از وی مصمم هستند.

دانییل که یدی طولا در سازمان‌های امنیتی رژیم صهیونیستی دارد اعلام کرد: سقوط اسد همچنان بعید نظر می‌رسد. پیش‌تر نیز بسیاری از مسئولان اسرائیلی و غربی اظهاراتی داشته‌اند مبنی بر اینکه روزهای حکومت اسد رو به پایان است اما در نهایت امر مشخص شد گفته‌های آنها صحت ندارد و در راستای جنگ روانی است که اسرائیل با وحشی‌گری زایدالوصفی وارد آن شده است نه بر اساس اطلاعات دستگاه‌های امنیتی.

بر اساس آخرین برآوردهای سازمان‌های امنیتی اسرائیلی ، روسیه و ایران دو کشوری هستند که سرسختانه به اسد کمک می‌کنند. در همین راستا روزنامه «هاآرتص» به نقل از منابع اطلاعاتی اسرائیلی نوشت: کمک‌های روسیه و ایران به سوریه به ویژه در زمینه‌های مشاوره نظامی، اطلاعات و ابزارهای جنگی ادامه خواهد یافت.

«عاموس هرئیل» تحلیلگر روزنامه مذکور در همین راستا گفت ایران و روسیه دو کشوری هستند که به نظام سوریه کمک می‌کنند و هر کدام به نوبه خود مصمم به ابقای نظام بشار اسد هستند. وی افزود: ارتش سوریه با هدف توقف پیشروی معارضان خطوط دفاعی جدیدی را در شرق دمشق ایجاد کرده‌ و مصمم به حفظ مناطق حیاتی است.

از سوی دیگر پایگاه روزنامه اسرائیلی «یدیعوت آحارونوت» (YNET) ادعا کرد که وزارت دفاع سوریه پهپادهایی شبیه به پهپادهای ایرانی ساخته و نیروهای سوری از این پهپادها استفاده می‌کنند. این پایگاه سپس به نقل از برخی منابع امنیتی اسرائیلی مدعی شد که برخی از این پهپادها مستقیما از ایران به سوریه منتقل شده‌اند.
 
کلمات کلیدی : ایران+روسیه+سوریه