توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 458682
کرملین اتهام سقوط هواپیمای مقام های لهستانی را رد کرد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۳
کاخ کرملین این اتهام را که کارکنان برج مراقبت یکی از فرودگاههای روسیه با صدور دستورهای نادرست در حادثه سقوط هواپیمای رئیس جمهوری وقت لهستان و شماری از مقام های این کشور در سال 2010 دخیل بوده اند، بشدت رد کرد.

به گزارش ایرنا، دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه امروز (دوشنبه) گفت: ادعای دادستانی لهستان که کارکنان برج مراقبت یکی از فرودگاههای استان اسمولنسک مسئول سقوط هواپیمای لخ کاچینسکی معرفی شده اند، قابل پذیرش نیست.

خبرگزاری ایتارتاس روز دوشنبه به نقل از اظهارات پسکوف در جمع خبرنگاران نوشت: ادعای دادستانی لهستان علیه طرف روسی در حادثه سقوط هواپیمای حامل رئیس جمهوری و مقام های بلندپایه این کشور بی اساس است.
دادستانی لهستان امروز مدعی شده بود که کارکنان فرودگاه اسمولنسک با پیام های خود باعث سقوط هواپیمای کاچینسکی شده بودند.
10 آوریل 2010، هواپیمای توپولوف 154 نیروی هوایی لهستان نزدیک فرودگاه شهر اسمولنسک در غرب روسیه سقوط کرد که 96 سرنشین آن از جمله رئیس جمهوری و همسرش، چند عضو بلندپایه دولت، ارتش و مجلس این کشور کشته شدند.
این هیات بلندپایه لهستانی به ‌منظور شرکت در مراسم هفتادمین سالگرد یک واقعه کشتار در جنگ دوم جهانی در حال سفر به روسیه بودند.
 
کلمات کلیدی : روسیه+سقوط هواپیمای لهستانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.