توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 413483
۳۶ زائر ایرانی بازداشت‌شده در عراق عودت داده شدند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۳۴
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی از آزادی ۳۶ زائر بازداشت شده ایرانی در کشور عراق خبر داد و گفت: تمامی زائران اربعین حسینی باید مدارک قانونی به همراه داشته باشند.

مجید آقابابایی در گفت‌وگو با تسنیم، درباره 36 زائر ایرانی بازداشت شده در کشور عراق  اظهار کرد: متاسفانه 36 نفر از زائران ایرانی فاقد مدارک هفته گذشته با سوار شدن بر یک دستگاه تریلی از مرز ایران عبور کرده و قصد زیارت عتبات عالیات را داشتند که توسط ماموران انتظامی کشور عراق دستگیر شدند.

وی ادامه داد: نیروهای عراقی این 36 زائر بدون مدارک را بازداشت کرده و مسئولان کشورمان را در این مورد آگاه کردند.

دبیر ستاد مرکزی اربعین تصریح کرد: پس از بازداشت این زائران فاقد مدارک مسئولان و سفیر کشورمان در عراق رایزنیهای لازم برای آزادی این زائران آغاز کردند.

آقابابایی افزود: خوشبختانه با تلاشهای انجام شده و مساعدت مسئولان عراقی این 36 زائر فاقد مدارک لازم پس از چند روز بازداشت، آزاد و به کشور عودت داده شدند.

وی عنوان کرد: خواهشمندیم تمامی زائران اربعین حسینی مدارک قانونی اعم از ویزا، گذرنامه و بیمه را به همراه داشته باشند و به توصیه‌های ستاد مرکزی اربعین توجه کنند؛ امسال به هیچ عنوان اجازه خروج به زائران فاقد مدارک داده نمی‌شود و مسئولان عراقی هم در صورت مشاهده زائران بدون مدارک با آنها برخورد خواهند کرد.

به گزارش تسنیم، حسن قشقاوی معاون کنسولی وزارت امور خارجه پنجشنبه گذشته ضمن تاکید بر داشتن گذرنامه و ویزای قانونی گفته بود: متأسفانه 36 نفر از زائران بدون ویزا و گذرنامه معتبر در 48 ساعت گذشته در عراق بازداشت شده‌اند و رایزنیها برای آزادی آنان انجام می‌گیرد.
 
کلمات کلیدی : زائران اربعین بازداشتی+ویزا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.