توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 493683
رییس سازمان بسیج مستضعفین: تاختن به سپاه درست نیست
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۹
رییس سازمان بسیج مستضعفین با بیان این‌که باید به کسانی‌که به سپاه می تازند با تردید نگاه کرد، تصریح کرد: شان سپاه در خدمت مردم بودن است و در هر عرصه ای، از انقلاب و کیان انقلاب دفاع می کند، لذا تاختن به سپاه درست نیست.

به گزارش ایسنا، سردار غلام حسین غیب پرور در مراسم تودیع و معارفه فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: صد سال نخست اسلام مالامال از رنج گذشت که بیشترین آلام آن مربوط به محرم 61 هجری بوده است، آنجایی که سبت پیامبر (ص) را در اوج مظلومیت به شهادت رساندند و آل رسول الله را به اسارت بردند.

وی ادامه داد: در صد سال دوم اسلام تقریبا 50 سال اول آن مقارن با امامت امام باقر(ع) وامام صادق (ع) بوده است که سست شدن پایه های حکومت بنی امیه و زمزمه آمدن بنی عباس از اتفاقات مهم این دوران است.

رییس سازمان بسیج مستضعفین از تلاش های مجاهدانه امام صادق(ع) در این دوران سخن به میان آورد و عنوان کرد: در این دوران سخت، اگر تلاش مجاهدانه امام صادق (ع) نبود، مشخص نبود که از اسلام چیزی در اختیار بشریت می ماند.

وی مطالعه کتاب انسان 250 سال نوشته مقام معظم رهبری را توصیه کرد و ادامه داد: دوران سخت و پرمشقتی امام صادق(ع) سپری فرمودند، بنابراین ملاحظه می کنید آنچه امروز از احادیث و روایت در اختیار داریم، عمدتا از امام باقر(ع) و امام صادق(ع)است.

غیب پرور با بیان اینکه تشکیل حکومت اسلامی آرزوی همه اولیای الهی بوده است ، به تحقق این حاکمیت با پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: در گذشته مردم آن زمان پای کار رهبران الهی نبودند، مردم جانشین پیامبر را رها کردند تا دوران غیبت اتفاق افتاد، قرن ها گذشت تا خداوند مقدر فرمودند که حاکمیتی اسلامی توسط حکیمی فرزانه در این سرزمین اتقاق بیفند.

وی از در صحنه بودن مردم سخن به میان آورد و بیان کرد: مردم در پیروزی انقلاب، در دوران هشت ساله دفاع مقدس و همچنین بعد از جنگ تحمیلی و پس از ارتحال امام راحل پای مقام معظم رهبری ایسنادند و همواره در صحنه برای مقابله با توطئه ها و فتنه ها حضور داشتند، به طور مثال یک صحنه آن فتنه 88 بود که خواستند انقلاب را ذبح کنند، اما رهبری به واسطه پا در رکاب بودن مردم آن را ناکام گذاشت.

رییس سازمان بسیج مستضعفین اسلامیت، رهبری و مردم را سبب ساز پیروزی انقلاب اسلامی و فتح و ظفر در 8 سال دفاع مقدس دانست و مطرح کرد: رمز تداوم انقلاب در اسلامیت، رهبری و مردم است.

وی از اهمیت باور کردن مردم سخن گفت و عنوان کرد: کار بسیج و کار انقلاب می بایستی به دست مردم بچرخد، لذا تحقق انقلاب اسلامی و برکاتی که نصیب ما شده است، از آرزوی اولیای خدا از جمله امام صادق(ع) است و این هدیه بزرگ را باید قدر بدانیم.

وی با بیان این که لبخند زدن به دشمن، مسیر رهبر و اسلام  نیست، بیان کرد: آنها دشمن اسلام هستند و آنها در صورتی راضی می شوند که ما دست از انقلاب و اسلام برداریم، دشمن، دشمن قسم خورده ای است که تنها به حذف انقلاب راضی می شود.

وی در ادامه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را یادگار امام راحل دانست و افزود: شان سپاه در خدمت مردم بودن است و در هر عرصه ای، از انقلاب و کیان انقلاب دفاع می‌کند، لذا تاختن به سپاه درست نیست.

 غیب پرور ادامه داد: کسانیکه به سپاه می تازند به آنها باید با دید تردید نگاه کرد، سپاه سمبل مقاومت یک ملت مظلوم است، بچه های سپاه بدون هیچ چشم داشتی به مردم خدمت می کنند.

وی از لزوم پاسداری از انقلاب اسلام با سلول، سلول خود سخن به میان آورد و بیان کرد: انقلاب یک ادعای به حق دارد، این انقلاب می بایستی زمینه ساز آمدن عزیزی که چشم همه عالمیان در انتظار اوست، باشد، این انقلاب با سرعت می بایستی زمینه ساز آمدن آن عزیز باشد که این امر یک مجاهدت می خواهد.
 
کلمات کلیدی : سردار غیب پرور + سپاه + بسیج
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.