توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 483882
افت بهای طلا در بازارهای جهانی
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۵۶
حجم معاملات آتی سکه طی هفته گذشته در بورس کالای ایران با افزایش به ۶۹ هزار و ۵۸۶ قرارداد و ارزش ۹ هزار و ۳۱۷ میلیارد ریال رسید.

به گزارش بورس کالای ایران، در همین حال قیمت طلا در بازارهای جهانی روز جمعه نزدیک به پایین ترین سطح خود در ۳ هفته اخیر رسید و برای دومین هفته متوالی در مسیر نزولی قرار گرفت. انتشار آمارهای مثبت اقتصادی در آمریکا موجب تقویت ارزش دلار در برابر ارزهای معتبر بین المللی شده و این مساله تاثیر زیادی بر کاهش قیمت جهانی طلا داشته است.

 بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا در پایان مبادلات روز جمعه به ۱۲۵۴ دلار رسیده است که این مساله نشانگر افت ۱.۱ درصدی قیمت طلا در هفته گذشته است. قیمت طلا روز جمعه برای لحظاتی به کمتر از ۱۲۵۱ دلار رسید که این پایین ترین رقم از ۲۴ ماه می بوده است.قیمت طلا از ۱۲۹۵ دلار در هر اونس در ۶ ژوئن تاکنون بیش از ۳ درصد کاهش داشته است.

در معاملات آتی سکه نیز طی هفته گذشته ، سررسید اسفند ماه سال جاری به عنوان پرطرفدارترین سررسید لقب گرفت به نحوی که معامله گران ۵۶ هزار و ۶۹۸ قرارداد را به ارزش ۷ هزار و ۶۵۶ میلیارد ریال در این موعد تحویل به ثبت رساندند.  در رتبه دوم معاملات آتی سکه، سررسید دی ماه سال جاری نیز با ۷ هزار و ۳۵۵ قرارداد به ارزش ۹۶۸ میلیارد ریال رسید.

در مکان سوم  بازار آتی نیز قرارداد آبان ماه امسال جای گرفت؛ به طوری که سررسید آبان ماه نیز با ۲ هزار و۴۶۳ قرارداد به ارزش ۳۱۵ میلیارد ریال معاملات خود را در هفته اخیر به پایان رساند.

همچنین سررسید شهریور ماه  با یک هزار و ۴۲۵  قرارداد به ارزش ۱۷۷ میلیارد ریال در جایگاه بعدی قرار گرفت. در جایگاه آخر نیز سررسید تیرماه با یک هزار و ۳۲۲ قرارداد  به ارزش ۱۶۰ میلیارد ریال قرار گرفت.

 معاملات آتی سکه در آخرین روز هفته گذشته

 همچنین بررسی معاملات آتی سکه در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته (پنجشنبه) نشان می دهد در مجموع  ۶هزار و ۷۰۳ قرارداد منعقد شد.

 به این ترتیب در معاملات روز پنجشنبه هر ۵ سر رسید فعال بازار آتی بورس کالا با روند نزولی رو به رو شدند، به طوری که بر اساس آمار معاملات سکه تحویل تیر ماه با ثبت قیمت یک میلیون و ۲۱۱ هزار تومان، کاهش ۰.۳۵درصدی را تجربه کرد. این در شرایطی است که قرارداد تحویل شهریور سال جاری با قیمت یک میلیون و ۲۴۱ هزار تومان افت ۰.۵۶ درصدی را به ثبت رساند. همچنین که سکه تحویل آبان امسال نیز با نرخ یک میلیون و ۲۷۲ هزار تومان به فروش رسید و افت قیمت ۰.۶۳ درصدی را تجربه کرد.  سررسید دی ماه هم با نرخ یک میلیون و ۳۰۵ هزار تومان معامله و با کاهش ۰.۶۷درصدی رو به رو شد. از سویی دیگر سررسید اسفند ماه نیز با قیمت یک میلیون ۳۳۹ تومان به ثبت رسید و با افت قیمت ۰.۸۳درصدی رو به رو شد.
 
کلمات کلیدی : طلا+بهای طلا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.