توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505689
مردم عسل طبیعی را گرانتر از 80 هزارتومان نخرند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۳۴
مدیرعامل اتحادیه زنبورداران گفت:نرخ منطقی فروش هر کیلو عسل 80 هزارتومان است در این بین سودجویی مغازه داران دلیل اصلی فاصله قیمت تولید تا مصرف می باشد.

 عفت رئیسی سرحدی مدیرعامل اتحادیه زنبورداران در گفتگو با  باشگاه خبرنگاران، با اشاره به آخرین وضعیت تولید عسل اظهار داشت: سال گذشته از مجموع 8 میلیون کندو، 78 هزارتن عسل برداشت شد که امسال با افزایش 20 تا 30 درصدی پیش بینی می شود که این رقم به 90 هزارتن برسد.

وی با اشاره به اینکه میانگین برداشت عسل طبیعی از هر کندو باید 15 کیلو باشد،افزود: این درحالی است که در شرایط کنونی متوسط برداشت عسل از هر کندو به 5 کیلو می رسد.

رئیسی ادامه داد: با توجه به  قرار گرفتن کشور در ناحیه اقلیمی گرم و خشک، ریزگردها و کاهش بارندگی  میزان تولید عسل با نوسان روبروست.

مدیرعامل اتحادیه زنبورداران نرخ تمام شده هر کیلو عسل طبیعی را 46 هزارتومان اعلام کرد و گفت: با وجود کاهش برداشت عسل طبیعی از هر کندو و احتساب هزینه کارگری ، حمل و نقل و سود مغازه دار نرخ منطقی فروش هر کیلو عسل 80 هزارتومان است.

وی سودجویی مغازه داران را دلیل اصلی فاصله فاحش قیمت تولید تا مصرف دانست.

رئیسی سرحدی تصریح کرد: با توجه به سودجویی برخی مغازه داران خواهان  فروشگاه های  عرضه مستقیم  عسل هستیم تا محصول با نرخی منطقی به دست مصرف کننده برسد.
 
کلمات کلیدی : عسل +قیمت عسل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.