توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 495988
نمایندگان کنگره آمریکا برای پیشبرد طرح تحریم ایران و روسیه توافق کردند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۶
قانونگذاران آمریکایی برای پیشبرد طرح تحریم‌های ایران، روسیه و کره شمالی به توافق دست پیدا کردند.

به گزارش فارس، قانونگذاران آمریکایی برای پیشبرد طرح تحریم‌های ایران، روسیه و کره شمالی به توافق دست پیدا کردند. 

به گزارش هیل، «باب کورکر»، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنا گفت: «سنا طرح تحریم‌های ایران و روسیه - که شش هفته پیش ابتدا در سنا تصویب شد- و همچنین تحریم‌های کره شمالی که توسط مجلس نمایندگان طراحی شده را تأیید خواهد کرد.»

وی اضافه کرد که بعد از رایزنی با «کوین مک‌کارتی»، رهبر اکثریت جمهوری‌خواه در مجلس نمایندگان آمریکا توافقی حاصل شده که «به ما امکان ارسال این طرح به میز رئیس‌جمهور را می‌دهد.»

یک سخنگوی مک‌کارتی تأیید کرد که طرح تحریم‌های کره شمالی در داخل این طرح باقی خواهد ماند. 

به نوشته هیل، این توافق به مجلس سنای آمریکا امکان می‌دهد طرح مذکور را قبل از آغاز تعطیلات تابستانی کنگره برای بار دوم به تصویب برساند.

پیش از این رسانه‌ها گزارش داده بودند بسته جدید تحریم‌های اقتصادی علیه روسیه، ایران و کره شمالی که روز سه‌شنبه در مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب رسید در ادامه روند قانونگذاری و برای تأیید در مجلس سنا با مانع مواجه شده است.

قانونگذاران مجلس نمایندگان آمریکا سه‌شنبه با ۴۱۹ رأی موافق و تنها ۳ رأی مخالف این طرح را به تصویب رساندند. 

 این طرح نسخه اصلاح شده طرحى است که پیش از این با هدف تحریم ایران و روسیه در سنا تصویب شده بود.

با این حال، از آنجا که مجلس نمایندگان با هدف افزودن بندهاى مربوط به تحریم کره شمالى، طرح تازه اى را تصویب کرده و این طرح جدا از مصوبه سنا به شمار مى آید، مصوبه مجلس نمایندگان باید در سنا نیز به تصویب برسد.

باب کورکر، پیشتر با بیان اینکه تحریم‌های کره شمالی در این طرح بررسی نشده‌اند، خواستار خروج تحریم‌های کره شمالی از این بسته تحریمی شده بود.

به نوشته هیل، کورکر و سناتور بن کاردین روز چهارشنبه گفته‌اند که با سران مجلس نمایندگان برای خارج کردن تحریم‌های کره شمالی از این طرح رایزنی کرده‌اند اما موفق نشده‌اند.
۱۳۹۶/۰۵/۰۷ ۰۶:۰۳
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۵ ۰۹:۰۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۵ ۰۸:۳۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۵ ۰۸:۱۸
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۵ ۰۸:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۷ ۰۸:۱۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۲ ۰۷:۰۹
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۳ ۰۸:۲۷
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۲ ۱۶:۵۲
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۸ ۰۷:۵۵
 
 
کلمات کلیدی : تحریم ایران+سنای آمریکا+آمریکا+برجام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.