نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 509388
مطهری: جنایت‌های میانمار جز با نیروی نظامی متوقف نمی‌شود
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۵۵
نایب رییس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از رویکرد کشورهای اسلامی و همچنین جمهوری اسلامی ایران در قبال کشتار و اخراج مسلمانان در میانمار گفت: چرا ما مسلمانان به فکر تشکیل یک نیروی مشترک نظامی شبیه ناتو نیستیم که در اینگونه موارد وارد عمل شود.

به گزارش ایسنا، در یادداشت علی مطهری با عنوان "ما و مسلمانان میانمار" که در اختیار ایسنا قرار گرفته آمده است:
امروز مسلمانان میانمار مظلوم‌ترین مردم دنیا هستند و عکس العمل مسلمانان درباره آنها جالب است که کمترین بوده و حداکثر چند تظاهرات انجام شده است. خبری از تشکیل جلسه سازمان همکاری اسلامی نیست. معلوم نیست چرا ما مسلمانان به فکر تشکیل یک نیروی مشترک نظامی شبیه ناتو نیستیم که در اینگونه موارد وارد عمل شود.

جنایت‌های دولت میانمار جز با نیروی نظامی متوقف نمی‌شود. از ایران اسلامی انتظار بیشتری می‌رود. متاسفانه ما بیشتر به فکر شیعه هستیم تا اسلام که شامل شیعه و سنی است. اقدام ترکیه بهتر از ما بود که به بنگلادش اعلام کرد مسلمانان اخراج شده از میانمار را بپذیرد و ترکیه هزینه اقامت آنها در بنگلادش را خواهد پرداخت. این چندمین بار است که دولت میانمار دست به اخراج مسلمانان بومی می‌زند و کشورهای اسلامی چند روز آه و ناله می‌کنند و دیگر تمام. معلوم می‌شود ما معنی همبستگی اسلامی را نفهمیده‌ایم که پیغمبر اکرم فرمود: "هرکس صدای تظلم و دادخواهی و کمک خواهی مسلمانی را بشنود و به یاری او نشتابد او مسلمان نیست." اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها بهتر از ما مسلمانان به این دستور رسول اکرم درباره خودشان عمل می‌کنند.
 
کلمات کلیدی : میانمار+مسلمانان
 
Romania
۱۳۹۶-۰۶-۱۷ ۱۲:۲۶:۲۸
اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها بهتر از ما مسلمانان به این دستور رسول اکرم درباره خودشان عمل می‌کنند.
آقای مطهری بهتر می دانند که این جنایت با حمایت مستقیم غرب انجام می گیرد. (4550562) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۷ ۱۳:۱۲:۱۲
خب تو مسٸول این کشور و کسی که تمام قد از دولت دفاع میکنی ، چی کار کردی؟ دولت رو به چه کاری مجبور کردی؟ چرا دولت اقدام نمیکنه؟ (4550579) (alef-3)
 
عباس اصغری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۷ ۱۴:۵۹:۲۷
مسلمانان میانمار رو اینجور سوزوندند.
عکساشونو دیدید؟؟؟
به قول حضرت علی (ع): روزی که در آن گناه نباشد عید است.
بیایید برای مسلمانان میانمار به دنبال راه چاره باشیم.
عوض جشن و سرور باید عزای عمومی اعلام کرد. (4550644) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.