توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 412682
یاهو ردپای هکرها را پیدا کرد
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۰
این کمپانی تایید کرد اطلاعات بیش از ۰.۵ میلیارد کاربر سرویس های یاهو در سال ۲۰۱۴ توسط هکرها به سرقت رفته است.

 به گزارش تسنیم، ماه گذشته بود که این کمپانی تایید کرد اطلاعات بیش از 0.5 میلیارد کاربر سرویس های یاهو در سال 2014 توسط هکرها به سرقت رفته است و حالا جزئیات دیگری از این حادثه منتشر شده که می تواند سهام این شرکت به شدت تحت خطر قرار دهد.

یاهو در گزارشی به کمیسیون امنیت و تجارت ایالات متحده که روز گذشته منتشر شد تایید کرده است که در زمان بروز این اتفاق در سال 2014، احتمالا برخی از کارکنان این شرکت از نفوذ هکرها و لو رفتن اطلاعات کاربران خبر داشته اند و با این حال آن را به مقامات ارشد امنیتی یاهو گزارش نکرده اند.

به گفته یاهو این شرکت هفته گذشته به اطلاعاتی دست پیدا کرده است که گفته می شود توسط هکرها منتشر شده و در آنها اطلاعات حساب های کاربری و تمامی تنظیمات کاربران در هر حساب آمده است. چنین اتفاقی به این معناست که هکرها نه تنها توانسته اند به اطلاعات حیاتی کاربران دسترسی پیدا کنند، بلکه در حالی که کارکنان یاهو نیز از این شرایط خبر داشتند قادر بوده اند تغییراتی در حساب های کاربری ایجاد کنند. اما شرایط از آنچه به نظر می رسد نیز بدتر است.

یاهو در گزارش خود به کمیسیون امنیت و تجارت به این نکته نیز اشاره کرده است که تصور می کند هک شدن حساب های کاربری این کمپانی توسط هکرهایی صورت گرفته که دارای پشتیبانی از یک دولت خارجی بوده اند و احتمالا تلاش کرده اند تا کوکی هایی را راه اندازی کنند که باعث میشده بتوانند از سیستم امنیتی یاهو عبور کرده و به اطلاعات افراد مشخصی دسترسی داشته باشند. به گفته یاهو این کمپانی در حال بررسی شرایط و نقش کارکنانش در وضعیت به وجود آمده برای کاربران است.

کمپانی Verizon که اخیرا سهام یاهو را خریداری کرده بود پس از مشخص شدن لو رفتن اطلاعات 0.5 میلیارد کاربر قیمت خرید را یک میلیارد دلار کاهش داد و حالا به نظر می رسد با انتشار این جزئیات قصد دارد معامله با یاهو را فسخ نماید.
 
کلمات کلیدی : یاهو+هکرها+سرقت اطلاعات
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.