نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 324185
مخالفت اوباما با قانون شفافیت در تأمین مالی تروریسم ایران
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۴۹
دفتر اوباما، رئیس جمهور آمریکا با صدور بیانیه ای اعلام کرد با توجه به اینکه اوباما قبلا نیز به صراحت اعلام کرده هر گونه قانونی که مانع اجرای موفق برجام گردد را وتو خواهد کرد، اگر'قانون شفافیت در تأمین مالی تروریسم ایران'(موسوم به قانون H.R.۳۶۶۲) به رئیس جمهور ارائه شود وی آن را وتو می کند.

در این بیانیه که روز دوشنبه صادر شد، آمده است: دولت اوباما قویا مخالف قانون شفافیت در تأمین مالی تروریسم ایران (موسوم به قانون H.R.۳۶۶۲) می باشد، چرا که این قانون توانایی دولت آمریکا در اجرای تعهداتش تحت این توافق را با موضوعات غیر هسته ای غیر مرتبط گره می زند و بدین ترتیب مانع از اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) توسط دولت آمریکا می شود.
به گزارش ایرنا، بیانیه دفتر اوباما می افزاید:این قانون شامل مفادی است که تعهدات آمریکا تحت برجام برای خارج کردن اسامی برخی از اشخاص و نهادهای ایرانی، از جمله بانکها؛ از لیست تحریمها را با موضوعات غیرهسته ای خارج از برجام مرتبط می سازد و با ایجاد مانع بر سر راه دولت آمریکا برای اجرای تعهداتش تحت برجام، ممکن است منجر به فروپاشی ترتیبات جامع دیپلماتیکی باشد که بطور صلح آمیز و بصورت قابل راستی آزمایی مانع دستیابی ایران به سلاح هسته ای می شود.
بیانیه می افزاید: این امر همچنین، منجر به فروپاشی رژیم تحریمهای بین المللی علیه ایران شده، ضربه مهلکی به اعتبار آمریکا به عنوان یک نیروی راهبر در دیپلماسی بین المللی وارد کرده و سیاستمان برای حفظ ائتلاف متحد جهت مبارزه با فعالیتهای بی ثبات کننده ایران در آن منطقه را با خطر مواجه خواهد کرد.
 
کلمات کلیدی : اوباما+ایران+تحریم
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۳ ۰۹:۲۵:۰۰
الان اوباما وتو میکند . چند وقت دیگه رییس جمهور جدیدشون اومد و وتویی در کار نبود چطور میخواهیم روند برجام را ادامه دهیم . به بهانه های واهی قطعنامه های جدید و تحریم های جدید در قالب های دیگر ! (3464505) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.