توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 504888
نقش دندانپزشکان در تشخیص سرطان دهان
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۳
رئیس انجمن دندانپزشکان ایران شاخه اصفهان با اشاره به نقش دندانپزشکان در تشخیص سرطان دهان گفت: اعتقاد ما مبنی بر این بوده که هر زخمی در دهان بیش از ۱۵ روز باقی بماند حتما باید برداشته شود و تحت آزمایش‌های لازم قرار گیرد.

به گزارش میزان، ناصر پور ابراهیم در افتتاحیه کنگره دندانپزشکی نقش جهان به نقش دندانپزشکان در تشخیص به موقع سرطان دهان اشاره کرد و گفت: اعتقاد ما مبنی بر این بوده که هر زخمی که در دهان بیش از ۱۵ روز باقی بماند حتما باید برداشته شود و تحت آزمایش‌های لازم قرار گیرد.

وی افزود: در بسیاری از موارد در هنگام بروز زخم اولیه در دهان ممکن بوده که بیمار از وجود آن اطلاع نداشته باشد و هنگامی که برای انجام اعمال دندانپزشکی و گرفتن عکس از فک به دندانپزشک مراجعه می‌کند اولین بار دندانپزشک بوده که با مشاهده دهان بیمار و عکس مربوطه که به طور مثال برای پرکردن دندان مراجعه کرده بود این مشکل را نیز تشخیص می‌دهد.

رئیس انجمن دندانپزشکان ایران شاخه اصفهان خاطر نشان کرد: دندانپزشک با تحت نظرگرفتن بیمار، ادامه دار بودن زخم و نمونه برداری از آن سبب شده تا بسیاری از مواقع دندانپزشکان توسط زخم‌های بد دهانی سرطان دهان را تشخیص دهند.

پور ابراهیم در ادامه با اشاره به برگزاری کنگره دندانپزشکی نقش جهان گفت: جدیدترین دستاورد‌های علمی در حوزه دندانپزشکی در این کنگره که ۱ تا ۳ شهریور در هتل عباسی اصفهان برگزار می‌شود ارائه خواهد شد و علاوه بر نقش دندانپزشکان در تشخیص به موقع بیماری‌هایی همچون سرطان دهان، بررسی عوارض ایمپیلنت ومشکلات رایج در دندانپزشکی اطفال، نیز در این کنگره ارائه می‌شود.

وی افزود: موضوعاتی دیگر همچون نحوه تراشو نکات کلینیکی درمان با اس اس کراون در دندان‌های شیری، روش‌های پرکردن کانال در اندودنتیکس و آشنایی با انواع سمان و روش‌های کاربرد آن در این کنگره از طریق کارگاه‌های عملی توسط اساتید برجسته این رشته‌ها ارائه خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : دندانپزشکان ، سرطان، دهان، سرطان دهان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.