توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507830
سمی فلج کننده برای جوانی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۳۰
سم بوتولینوم عضله اسکلتی را تضعیف یا فلج می‌کند. تزریق سم بوتولینوم در ابتدا برای موارد مصرف پزشکی مورد استفاده قرار گرفت و اکنون یکی از بیشترین روش‌ها یا عمل‌های درخواست شده در جوان سازی صورت است.

به گزارش مشرق، دکتر حمیری _ کارشناس مرکز DPIC معاونت غذا و داروی شیراز درباره موارد مصرف، عوارض جانبی، منع مصرف، و مراقبت پس از تزریق سم بوتولینوم توضیح داد.

سم بوتولینوم یک نورو مودولاتور تزریقی است که از نوروتوکسین های تولید شده توسط باکتری " کلستریدیوم بوتولینوم" مشتق شده است.

سم بوتولینوم عضله اسکلتی را تضعیف یا فلج می کند. تزریق سم بوتولینوم در ابتدا برای موارد مصرف پزشکی مورد استفاده قرار گرفت و اکنون یکی از بیشترین روش ها یا عمل های درخواست شده در جوان سازی صورت است.

تزریق سم بوتولینوم یک روش تقریبا امن برای بهبود نقایص آرایشی است، اما اثرات سم بوتولینوم موقت است و عملکرد عضلانی معمولا ظرف چند ماه به مرحله اولیه باز می گردد.
 
کلمات کلیدی : سم فلج کننده، جوانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.