نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 178430
صادرات پسته ۶ ماه ممنوع شد
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۱۲
معاون اول رئیس جمهور نیز از اختصاص ۵ میلیارد دلار برای تامین کالاهای اساسی و تنظیم بازار شب عید وممنوعیت صادرات پسته تا ۶ ماه خبر داد وگفت: قیمت پسته درجه یک ۳۰ و درجه دو ۲۵ هزار تومان تعیین شد.

به گزارش تسنیم، محمدرضا رحیمی در حاشیه جلسه شب گذشته ستاد تنظیم بازار گفت: در این جلسه در مورد تامین ، توزیع و تنظیم قیمت گوشت قرمز ، مرغ ، خشکبار و حبوبات راهکارهای مناسبی اتخاذ شد. 

وی با اشاره به بررسی های ستاد تنظیم بازار و گزارش نماینده اتحادیه خشکبار افزود: صادرات پسته موجب افزایش ناگهانی قیمت پسته و بدنبال آن گران شدن آجیل شب عید شده است. رحیمی اضافه کرد: در این جلسه مقرر شد قیمت پسته درجه یک ۳۰ هزار تومان و درجه پایین تر ۲۵ هزار تومان تعیین شود که این مهم مورد پذیرش نمایندگان اتحادیه خشکبار و انجمن صادرکنندگان پسته قرار گرفت.

وی خطاب به نمایندگان اتحادیه خشکبار و انجمن صادر کنندگان پسته اعلام کرد: اگر قیمت توافق شده عملی شود این مطلوب دولت است اما از آنجایی که مصالح مردم کشور برای ما واجب تر از صادرات است بنابراین صادرات پسته را به مدت شش ماه ممنوع می کنیم. رحیمی افزود: در اولین فرصت دستگاه های مربوط از صادرات پسته ممانعت می کنند تا جماعتی در فکر اندوختن مال، آن هم از طریق گرانفروشی نباشند .

وی جلوگیری جدی وزارت کشور و استانداری های مرزی از قاچاق دام به خارج از کشور را از دیگر مصوبات مهم این جلسه بیان کرد. معاون اول رئیس جمهور گفت : همزمان با اتحادیه ها و کسانی که مبادرت به واردات گوشت گوسفند می کنند توافق شد از کشورهای مختلف بهترین گوشت گاو و گوسفند را باقیمت مناسب وارد و در کشور بویژه در تهران توزیع کنند.

رحیمی افزود: متاسفانه گوشت گوساله قیمت خیلی کاذب و بالایی را به خود اختصاص داده که تصمیم گرفته شد با سرعت بهترین گوشت گوساله نیز از نقاط مختلف دنیا خریداری و با قیمتی نصف قیمت موجود در اختیار مردم قرار گیرد. معاون اول رئیس جمهور گفت: دولت مصمم است هرجا ناهنجاری در بازار مشاهده کند برای اصلاح آن اهتمام نماید .

رحیمی افزود: تعزیرات حکومتی و سازمان حمایت هردو مسئول هستند انبارها و بازار را به شدت در ایام شب عید نظارت کنند تا اجحافی به مردم بویژه دهک های پایین جامعه نشود. معاون اول رئیس جمهور گفت: دهک های پایین در شرایط شدید تحریم آسیب پذیرند و دولت مکلف و موظف است از آنها حمایت کند زیرا کار اساسی همین است و این راه تا تامین آسایش و رفاه مردم ادامه دارد.

 
کلمات کلیدی : صادرات پسته
 
محمد
۱۳۹۱-۱۱-۲۷ ۱۵:۳۵:۲۸
جناب وزير، اين ممنوعيت صادرات مايه گذاشتن از جيب كشاورز جماعته شما كه قيمت سم و كود و ... رو ازاد كرديد چرا براي پسته كه اصولا محصول صادراتي هست سقف تعيين ميكنيد؟ مگه اون سالهايي كه دخل وخرج كشاورزها به هم جور در نمي اومد كسي اومد براي اين محصول حداقل قيمت تضمين كنه؟ به جاي اين كارها قيمت ارز رو بايد درست كرد كه دست دلال هاي صادراتي هم انقدر باز نشه (1138726) (alef-10)
 
United Kingdom
۱۳۹۱-۱۱-۲۷ ۱۶:۱۷:۵۴
آخه كجاى دنيا بدليل گرانفروشى عده اى، صادرات اون محصول رو كلا ممنوع مى كنن، تازه صادرات پسته داشت احيا مى شد، چرا با زندگى مردم بازى مى كنيد، خدايا نجاتمون بده!!!!!!! (1138752) (alef-10)
 
Malaysia
۱۳۹۱-۱۱-۲۷ ۱۶:۳۶:۰۹
آیا آقای رحیمی فکری به حال هزینه های کمرشکن تولید پسته هم کرده اند؟ این راهش نیست (1138763) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۷ ۱۹:۴۶:۳۲
با این حساب بازار پسته و گوشت هم مثل خودرو به شدت دچار نوسان می شود چرا تجربه نشان داده هر گاه مسئولین صحبت از کنترل بازار می کنند وضع بازار برای خریدار تاسف بار و برای دلال و فروشنده سکه می گردد دمتون گرم (1138929) (alef-10)