نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 348233
بنزین تک نرخی می شود
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۴
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: برخلاف اعتقاد برخی از افراد بنزین دو نرخی فسادآور نیست بلکه کنترل مصرف سوخت و اجرای عدالت در کشور را به دنبال دارد.

محمدرضا پورابراهیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شواری اسلامی در گفتگوی اختصاصی با باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص اینکه که وزیر نفت معتقد است بنزین دو نرخی فسادآور است گفت: بنزین دو نرخی فساد ایجاد نمی کند بلکه بستر مناسبی برای اجرای عدالت و کنترل سوخت کشوراست.

وی تصریح کرد: براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی قرار براین است که دولت میزان مصرف سالانه بنزین را تعیین کند که اگر از آن میزان بیشتر شد مابه‌التفاوت به عنوان عوارض در بخش‌های مختلف همچون عوارض زیست‌محیطی، استفاده از زیرساخت‌ها و عوارض مرتبط با استفاده از سوخت مطرح شود.

پورابراهیمی ادامه داد: اگر دولت حداقل مبنا را قبول کند آن حداقل مبنا به عنوان مابه‌التفاوت عوارض اخذ می‌شود. لذا تا زمانی که دولت میزان مصرف سوخت را مشخص نکرده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شواری اسلامی تصریح کرد: در زمان گذشته همه از کارت سوخت استفاده می کردند مسلما بکارگیری کارت سوخت سبب کنترل مصرف می شود بنابراین با اجرای این طرح افراد، در طی سال براساس میزان مصرف مبلغی را به عنوان عوارض پرداخت خواهند کرد.

وی تاکید کرد: مصوبه مجلس بحث دو نرخی شدن بنزین نیست بلکه تک نرخی است بنابراین مجلس شورای اسلامی این طرح را بررسی کرده و به زودی توسط دولت اجرایی خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : مصرف بنزین
 
مير
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۲۰:۲۵:۵۸
ارز رو چرا تك نرخي نمي كنيد كه به نفع مردم بشه (3667783) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۲۳:۵۳:۱۲
تجربه و شواهد در دور قبل ، که بنزین دو و چند نرخی وجود داشت ، نشان داد که بنزین یارانه ای در جایگاهها با نرخ آزاد بفروش می رفت و همچنین شواهد و گزارشات نشان داد که کارتهایی وجود دارند که خودروی آنها موجود نبود و کارتهایی بود که سهمیه های نامحدود داشت و لذا سهیه آن ها به سادگی با نرخ آزاد در جایگاهها به خودروهایی که سهمیه آنها تمام شده بود و یا کارت سوخت نداشتند ، به نرخ آزاد فروخته می شد .
و بنابراین استفاده از سیستم دو نرخی بنزین باعث ایجاد رانت ، فساد و بازار سیاه خواهد شد و نباید با فشار عده ای سودجو این تجربه تلخ که در نهایت ضرر آن برای دولت و خواهد بود ، این طرح اجرا شود . (3668031) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.