توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508730
وزیر خارجه لیتوانی:باید استدلال‌های اسرائیل در مورد برجام را بشنویم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۷
وزیر خارجه لیتوانی پس از سفر به فلسطین اشغالی گفت اتحادیه اروپا باید استدلال‌های اسرائیل در مورد «حفره‌های» برجام را بشنود.

به گزارش فارس، «لیناس لینکویسیوس» وزیر خارجه لیتوانی روز سه‌شنبه گفت از اتحادیه اروپا خواست تا در ارتباط با توافق هسته‌ای با ایران، همکاری بیشتری با اسرائیل داشته باشد.

وی که به فلسطین اشغالی سفر کرده، به پایگاه «تایمز اسرائیل» گفت: «من به [همتایان اسرائیلی‌ام] گفتم که بسیاری تصور می‌کنند که توافق هسته‌ای راهی برای کاهش مسئله [برنامه هسته‌ای ایران]، از طریق تعامل است، اما من این اینجا انتقادات زیادی در مورد توافق هسته‌ای شنیدم.»

لینکویسیوس افزود: «ما باید همه استدلال‌ها را روی میز بیاوریم و به دقت آن‌ها را بررسی کنیم. در غیر این‌صورت یافتن راهکاری مشترک بسیار دشوار خواهد بود.»

وزیر خارجه لیتوانی در بخش دیگری از این مصاحبه گفت: «شنیدن در مورد حفره‌های این توافقنامه، تردیدها در مورد اجرای آن، تردیدها در مورد ادامه برنامه هسته‌ای [ایران] فارغ از آنچه مورد توافق قرار گرفت، برای من تا حدی جدید بود.»

وی در ادامه با ذکر اینکه از نخست‌وزیر اسرائیل، تحلیل‌گران و منابع متعدد در خصوص ایران مطالبی را شنیده مدعی شد که باید به اختلافات بین اتحادیه اروپا و اسرائیل در این خصوص پرداخته شود.

وزیر خارجه لیتوانی با بیان اینکه هنوز گفت‌وگویی بین اتحادیه اروپا و اسرائیل در خصوص ایران صورت نپذیرفته، بر لزوم شکل‌گیری چنین گفت‌وگویی تاکید کرد و گفت: «می‌توانیم با هم موافق باشیم یا مخالف اما باید گفت‌وگو کنیم. تاکنون فقط بیانیه صادر کرده‌ایم که کمکی نمی‌کند.»

با این حال، لینکویسیوس که سال گذشته به ایران هم سفر کرده مدعی است که کشورش به ارتقای روابط با تهران تمایل دارد: «ما تماس‌هایی با تهران داریم. در تاریخ بین دو کشور صفحات منفی وجود ندارد. مشترکات زیادی نداریم اما تلاش می‌کنیم در تماس باشیم تا ببینیم آیا می‌توانیم به روابط محسوسی دست پیدا کنیم؟ اما فعلا در همین شرایط قرار داریم.»
۱۳۹۶/۰۱/۰۳ ۱۰:۱۰
 
۱۳۹۵/۱۱/۲۷ ۲۱:۱۴
 
۱۳۹۵/۱۱/۲۴ ۱۲:۵۹
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۷ ۰۵:۳۰
 
۱۳۹۵/۰۷/۰۲ ۰۲:۵۴
 
۱۳۹۵/۰۷/۰۱ ۱۴:۴۸
 
۱۳۹۵/۰۶/۲۷ ۱۱:۱۷
 
۱۳۹۵/۰۵/۲۸ ۲۲:۰۰
 
۱۳۹۵/۰۴/۲۴ ۰۸:۳۱
 
۱۳۹۴/۰۸/۰۱ ۰۹:۱۷
 
 
کلمات کلیدی : برجام+اسرائیل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.