توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 488535
پکن: استقرار سامانه "تاد" در کره‌جنوبی امنیت استراتژیک منطقه را تضعیف می‌کند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۴
رئیس جمهوری چین گفت، استقرار سامانه دفاع موشکی تاد آمریکا در کره جنوبی امنیت استراتژیک در شبه جزیره کره و تمام منطقه را تضعیف می‌کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری راشاتودی، شی جینپینگ،‌ رئیس جمهوری چین پیش از سفر به مسکو در مصاحبه با آژانس خبری "تاس" و "روسیسکیا گازتا" گفت: استقرار این سامانه دفاع موشکی در کره جنوبی هیچ کمکی به خلع سلاح اتمی کره شمالی نمی‌کند و تنها یک خطر جدی برای منافع امنیت استراتژیک تمامی کشورهای منطقه شامل روسیه و چین و اقدامی در جهت به خطر انداختن توازن استراتژیک در منطقه است.

رئیس جمهوری چین همچنین گفته این اقدام نه تنها به حفظ ثبات و صلح در منطقه کمکی نمی‌کند بلکه باعث دامن زدن بیشتر به تنش‌ها می‌شود.

پکن مکررا نگرانی خود را بابت این مساله ابراز کرده است.

وی در ادامه مصاحبه خود گفت: پکن و مسکو دیدگاه و نظری مشترک درباره ماهیت این سامانه دفاع موشکی و تاثیر مخرب آن بر اوضاع منطقه دارند. دو کشور به همکاری خود در مواجهه با این مشکل امنیتی در منطقه ادامه می‌دهند. روسیه و چین اقدامات لازم را برای حفظ امنیت و توازن استراتژیک در منطقه به کار می‌گیرند و برای این منظور با یکدیگر همکاری‌های نزدیکی خواهند داشت.

شی جینپینگ یکبار دیگر از طرف‌های مرتبط با استقرار این سامانه دفاع موشکی که آمریکا و کره جنوبی هستند، خواست تا استقرار این سامانه دفاعی را متوقف کنند و از تصمیم خودشان برگردند و ادامه داد: بحران در شبه جزیره کره باید تنها از طریق گفت و گو حل و فصل شود و باید شامل دو مرحله یعنی خلع سلاح اتمی تدریجی کره شمالی و توقف رزمایش‌های گسترده نظامی میان سئول و واشنگتن باشد.
 
کلمات کلیدی : آمریکا + کره جنوبی + چین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.