توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 403538
توقف عملیات هوایی روسیه و سوریه در حلب
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۴
ارتش روسیه و سوریه عملیات هوایی خود را ساعت 10 صبح روز سه‌شنبه به وقت محلی در شهر حلب متوقف می‌کنند.

به گزارش فارس، به نقل از رویترز، «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه روز سه‌شنبه گفت که نیروهای هوایی روسیه و سوریه عملیات هوایی در حلب را ساعت 10 صبح به وقت محلی (7 بامداد به وقت گرینویچ) متوقف کرده‌اند.

این اعلام وزیر دفاع روسیه درباره توقف عملیات هوایی در روز سه‌شنبه یعنی دو روز پیش از آتش‌بس کامل در حلب است که قرار است روز پنج‌شنبه آغاز و به مدت 8 ساعت باشد.

آتش‌بس روز پنج‌شنبه ساعت 8 به وقت محلی آغاز و تا ساعت 16 ادامه خواهد داشت و هدف از این آتش‌بس کامل دادن امکان به غیرنظامیان و معارضان برای خروج از شهر عنوان شده است.

رویترز به نقل از شبکه 24 دولتی روسیه نوشت،‌ قرار است کارشناسان نظامی روز چهارشنبه (فردا) در ژنو دیدار کنند تا کار برای جدا کردن تروریست‌ها از معارضان سوری را آغاز کنند.

شویگو همچنین گفت این آتش‌بس هوایی به مدت 48 ساعت برای کمک‌های انسان‌دوستانه ادامه خواهد داشت.

وزیر دفاع روسیه همچنین گفت همه طرفینی که واقعا خواستار ثبات دائمی در حلب هستند باید اقداماتی واقعا عملی برای نیل به این هدف به کار گیرند و به دنبال دستاوردهای سیاسی نباشند.
 
کلمات کلیدی : حملات هوایی+ روسیه + سوریه +حلب
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.