توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 476231
ساماندهی انتشار بازی‌های موبایلی خارجی در سال جاری
تاریخ انتشار : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۶
معاون نظارت و ارزشیابی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای از آغاز نگارش آیین‌نامه و شیوه‌نامه‌های انتشار بازی‌های موبایلی خارجی خبر داد.

به گزارش ایسنا، محمدرضا داوودی اظهار کرد: براساس آیین‌نامه‌هایی که در حال تدوین است، انتشار بازی‌های موبایلی خارجی منوط به گرفتن مجوز نشر از بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای خواهد شد.

وی افزود: در نظر داریم در نیمه‌ی نخست امسال آیین‌نامه‌ها را تکمیل و ساز و کار اجرایی آن را نیز مشخص کنیم. براین اساس شرکت‌ها یا افرادی که به‌عنوان ناشر بازی موبایلی خارجی فعالیت می‌کنند ابتدا باید به‌عنوان ناشر بازی موبایلی در پایگاه داده‌ی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای ثبت شوند و سپس با ارائه‌ی قرارداد یا تفاهم‌نامه بین خود و بازی‌ساز خارجی می‌توانند درخواست گرفتن مجوز نشر بازی را بدهند.

محمدرضا داوودی خاطرنشان کرد: در حال حاضر عدم شفافیت و محرز نبودن تفاهم‌نامه‌ها برای بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به‌عنوان متولی انتشار بازی در ایران باعث بروز مشکلاتی شده است که قصد داریم آن را اصلاح کنیم.
 
کلمات کلیدی : بازی‌های رایانه‌ای + بازی‌های موبایلی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.