توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 495032
افشای راز آتش سوزی عمدی / مرد عاشق پیشه جواب رد شنید و آتش بپا کرد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۲
مهر نوشت: پسر جوان وقتی با جواب منفی زن جوان روبرو شد، خودرو همسر او را به آتش کشید.متهم در جریان تحقیقات پلیسی کاراگاهان پایگاه نهم شناسایی و دستگیر شد.

ساعت ۴ صبح اوایل اردیبهشت ماه امسال وقوع یک آتش سوزی در خیابان امام خمینی به کلانتری ۱۷۵ باقرشهر و ایستگاه آتش نشانی اعلام شد.با حضور مأموران آتش نشانی در محل و انجام عملیات اطفای حریق مشخص شد یک دستگاه پراید در مقابل در منزل مالک آن آتش گرفته و با وجود انجام عملیات اطفای حریق به صورت کامل سوخته است.

با اعلام نظریه کارشناسی آتش نشانی مبنی عمدی بودن آتش سوزی ، پرونده مقدماتی با موضوع "حریق عمـدی" تشکیل و به دستور رئیس شعبه ۱۰۲ دادگاه عمومی کهریزک ، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

چند روز پس از ارجاع پرونده به پایگاه نهم پلیس آگاهی، شاکی پرونده با حضور در پایگاه نهم پلیس آگاهی گفت: فرد ناشناسی طی تماس تلفنی مدعی شده که خودرو بنده را اشتباها آتش زده است؛ این شخص در صحبت هایش مدعی بود که با شخصی بنام علی که در همسایگی ما زندگی می کند ، اختلاف مالی به مبلغ ۲۷۰ میلیون پیدا کرده و از آنجائی که علی حاضر به پرداخت این مبلغ به وی نشده ، او نیز به قصد انتقام گیری تصمیم به آتش زدن خودروی شخصی او گرفته اما خودرو مرا به اشتباه ، آتش زده است.

با توجه به اظهارات مالباخته در خصوص تماس تلفنی فرد ناشناس ،علی همسایه مالباخته شناسایی و تحقیقات از وی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت اما او در اظهاراتش عنوان کرد که با هیچ شخصی ، هیچگونه اختلاف مالی و یا شخصی ندارد که در ادامه تحقیقات ، صحت اظهاراتش بررسی و کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که فرد ناشناس قصد به انحراف کشیدن مسیر تحقیقات را داشته است.

در ادامه رسیدگی به پرونده، همسر مالباخته با حضور در پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ به کارآگاهان گفت: جوانی که از چندی پیش برایم مزاحمت ایجاد کرده ، طی تماس تلفنی عنوان داشت که آتش زدن خودرو کار او بوده است.

همسر مالباخته در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: چندی پیش تصمیم گرفتم تا در داخل مغازه محل کار خود اقدام به نصب کابینت های چوبی کنم؛ برای نصب کابینت جوانی به مغازه ام مراجعه کرد و چند روز در مغازه مشغول نصب کابینت بود. آخرین روز و پس از تسویه حساب مالی ، این جوان در کمال تعجب به بنده پیشنهاد دوستی داد که بنده به شدت با این موضوع مخالفت کرده و به نوعی او را از مغازه بیرون کردم با این وجود هربار مزاحم من می شد و مجددا پیشنهاد خودش را مطرح می کرد. چندین بار قصد داشتم تا موضوع را با همسرم در میان بگذارم اما می ترسیدم که اتفاق بدتری بیفتد و به همین علت تصمیم گرفتم تا با گذشت زمان، این موضوع را به آرامی حل و فصل کنم که این جوان اقدام به آتش زدن خودرو همسرم کرد.

با شناسایی محسن ۲۷ساله، کارآگاهان پایگاه نهم آگاهی با مراجعه به محل سکونت وی در منطقه باقرشهر ، اقدام به دستگیری وی کردند.

پسر جوان در اظهارات اولیه منکر هرگونه آتش زدن و حریق عمدی خودرو متعلق به شاکی پرونده شد اما در ادامه تحقیقات ، با تأیید اظهارات همسر مالباخته به کارآگاهان گفت: تصمیم گرفته بودم تا به هر شکل ممکن با زن جوان دوست بشوم اما او هر بار مخالفت می کرد و علت آن را نمی گفت تا اینکه یک روز او را سوار بر خودرو پرایدش با یک مرد دیدم. گمان کردم که او با شخص دیگری دوست شده .طی چند روزی که برای کابینت کاری به مغازه خانم رفت و آمد داشتم ، او را چندین بار دیده بودم که با یک پراید سفید رنگ به مغازه اش تردد دارد. تصمیم گرفتم تا خودرو پرایدش را آتش زده تا به نوعی از او انتقام گرفته باشم. پس از شناسایی محل سکونتش، شب حادثه با تهیه بنزین به درب خانه اش رفته و پراید او را آتش زدم . چند روز پس از آن متوجه شدم ، مردی که داخل پراید بوده در واقع همسرش است. به همین علت با طرح داستان دروغین اختلاف مالی با همسایه آنها سعی داشتم تا مانع از شناسایی خود توسط پلیس بشوم.

سرهنگ کارآگاه حسین زارع ، رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، گفت :با توجه به اعتراف صریح متهم به ایجاد حریق عمدی ، قرار قانونی از سوی مقام محترم قضایی صادر و متهم با تکمیل پرونده روانه زندان شد شد.
 
کلمات کلیدی : پلیس آگاهی + دستگیری + خشونت علیه زنان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.