نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 469833
ترکیه در قطر پایگاه نظامی احداث می‌کند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۰
در پی جلسه کمیسیون امور خارجی پارلمان ترکیه یکی از مقام‌های ارشد اعلام کرد،‌ یک پایگاه ارتش ترکیه در دوحه قطر ایجاد خواهد شد و ژنرال‌های قطری و ترکیه‌ای هدایت آن را برعهده خواهند داشت.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری حریت، معاون وزیر دفاع ترکیه اعلام کرد در چارچوب توافق مذکور، مقر تاکتیکی مشترک ترکیه – قطر باید در دوحه تشکیل شود و فرماندهی آن هم به دست یک ژنرال ترکیه‌ای و یک قطری خواهد بود.

به گفته این مقام،‌ بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ نیرو مستقر خواهند شد و جلسه هماهنگی دیگری در ۱۹ آوریل برگزار می‌شود.

طبق توافق ترکیه – قطر یک تیم آموزشی متشکل از ۲۵ تا ۳۰ نیرو تشکیل می‌شود و یگان‌های مستقر آموزش‌هایی درباره خنثی‌سازی مواد منفجره دریافت می‌کنند. با این حال معاون حزب اپوزیسیون مردم جمهوری‌خواه در استانبول با انتقاد از این طرح، گفت توافق مذکور "ماهیت خودسرانه" دارد.

او تاکید کرد: ما نیروهایی را به قطر اعزام می‌کنیم، آنجا پایگاه می‌زنیم و قطر پول آن را پرداخت می‌کند! خب، نفع ترکیه در این قضیه چیست؟ قطر چه نفعی می‌برد؟ باید تحقیقات بیشتری درباره ماهیت روابط ترکیه و قطر انجام شود. معنای استراتژیک این حرکت مشخص نیست.  
 
کلمات کلیدی : ترکیه + قطر + پایگاه نظامی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۱۱:۰۶:۱۵
قطر کوچولو امریکا بس نیست حالا پشت ترکیه میخاد پنهان می شود (4325098) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۱۲:۵۴:۳۴
و ایران دارد بد جوری محاصره می شود. (4325545) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.