توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 502637
سناریوی تازه و خطرناک رژیم آل خلیفه علیه مخالفان
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۵
دادستان عمومی بحرین امروز(چهارشنبه) اعلام کرد که تحقیقات خود درباره آنچه گفتگوهای تلفنی میان «حمد بن جاسم» نخست وزیر سابق قطر و «شیخ علی سلمان» دبیرکل سابق جمعیت ملی اسلامی الوفاق این کشور علیه امنیت ملی بحرین خواند را  آغاز کرده است.

به گزارش شفقنا به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، «علی بن فضل البوعینین» در سخنانی مدعی شد که حمد بن جاسم و شیخ علی سلمان برای آنچه توطئه چینی علیه امنیت بحرین خواند،  تلفنی گفتگو کرده اند.

براساس این گزارش، بوعینین با ادعای اینکه دادستانی بحرین تحقیقات خود درباره محتوای مکالمه تلفنی میان این دو نفر در جریان رویدادهای سال ۲۰۱۱ میلادی را آغاز کرده است، در ادامه ادعاهای خود افزود: مکالمه این دو حاوی توافق دو طرف بر سر نحوه تعامل با اوضاع آن زمان  به گونه ای است که باعث ضربه زدن به منافع کشور و برهم زدن ثبات آن می شد. این موضوع جنایت جاسوسی با یک کشور خارجی به هدف ضربه زدن به منافع ملی کشور محسوب می شود.

وی افزود که دادستانی عمومی بحرین تحقیقات خود در این خصوص را پس از پایان آن منتشر خواهد کرد.

از سوی دیگر «علی بن محمد الرمیحی» وزیر امور اطلاع رسانی بحرین نیز مدعی شد: گفتگوی تلفنی ضبط شده میان بن جاسم و شیخ علی سلمان قسمت خطرناکی در سریال توطئه چینی های قطر علیه امنیت و ثبات بحرین و خلیج فارس و دلیل دیگری بر مداخله در امور داخلی ما و حمایت از گروههای افراطی و هدف قرار دادن نیروهای سپر جزیره است.

وی با ادعای اینکه بحرین بیش از دیگر کشورهای خلیج فارس از اقدامات خصمانه سال های مدید قطر که در رویدادهای ۲۰۱۱ میلادی به اوج خود رسید، لطمه خورده است، همچنین مدعی شد: این اقدامات را گزارش کمیته حقیقت یاب مستقل بحرین مستندسازی کرد و دست داشتن این کشور در برنامه ریزی مشکوک یک طرح خارجی در بحرین را  بازتاب داد.

به موازات اتهام زنی های مقامات بحرین، تلویزیون دولتی این کشور نیز روز چهارشنبه با انتشار چندین گفتگوی تلفنی مدعی شد که این تماس ها متعلق به مقامات قطر و مخالفان بحرین است که برای برهم زدن ثبات بحرین در حال هماهنگی هستند.

تلویزیون رسمی بحرین همچنین مدعی شده است که یکی از این گفتگوها متعلق به گفتوی بین حمد بن جاسم و شیخ علی سلمان به هدف سرنگونی رژیم حاکم در بحرین بوده است.

تلویزیون بحرین همچنین مدعی شده است که حمد بن جاسم که در آن زمان نخست وزیر قطر بوده، در یکی از این تماس ها، از نیروهای سپر جزیره که برای سرکوب معترضان وارد عربستان شد، اعلام برائت می کند.
 
کلمات کلیدی : بحرین، عیسی قاسم، شیخ علی سلمان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.