توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 452237
معاون وزیر کشور:هیچ مانعی برای آغاز مجدد پروژه پدیده مشهد وجود ندارد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۲۹
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور گفت: هیچ مانعی برای آغاز مجدد پروژه پدیده شاندیز مشهد وجود ندارد و همه موانع و مشکلات قانونی موجود در این پروژه بعد از 2 سال تلاش و همت مسئولان استانی و کشوری و تعامل و همراهی دستگاه های مختلف برطرف شده است.

بابک دین پرست سه شنبه شب در گفت و گو با ایرنا در مشهد افزود: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته در استان خراسان رضوی، عملیات اجرایی این پروژه در مراسمی رسمی با حضور استاندار و دیگر مسئولان استانی و کشوری آغاز خواهد شد.
وی عنوان کرد: تنها یک موضوع تعیین تکلیف نشده در پدیده باقی مانده که آن هم مربوط به ارتفاع و طبقات برج های اقامتی و نماد پروژه پدیده شاندیز است که با جدیت و زیر نظر وزیر کشور در دستور کار و پیگیری است.

وی گفت: این آخرین ماموریت کارگروه ویژه رسیدگی به موضوع پدیده در سطح ملی است و تلاش می شود که در نخستین فرصت، نظر نهایی وزارت راه و شهرسازی در این خصوص اخذ و ابلاغ شود.
وی گفت: به جز این امرهیچ موضوع تعیین تکلیف نشده ای در پروژه پدیده وجود ندارد، چنانکه صدور پایان کار شهرداری شاندیز انجام و حسابرسی شرکت و بدهی مالیاتی، بدهی تامین اجتماعی و اختلاف آن با آب منطقه ای تعیین تکلیف، و موضوع دعوای شرکت پدیده با وزارت جهاد کشاورزی هم در مرجع قضایی حل و فصل شده و تنها در مورد میزان بدهی باید به توافق نهایی برسند.

وی با بیان اینکه کنسرسیوم هم تشکیل و همه امور مربوط به تسهیلات اختصاصی به پدیده انجام و قسط اول آن هم اختصاص یافته و تبلیغات آن از طریق رسانه ها و صدا و سیما هم مجاز شناخته شده، گفت: روز گذشته نیز در یکی از آخرین اقدامات ضروری برای رفع مشکل این پروژه برای شروع مجدد، با نهایی شدن شیوه نامه تعدیل سهام پروژه پدیده، استاندار خراسان رضوی به عنوان رئیس ستاد تدبیر استان آن را برای اجرا به شرکت پدیده ابلاغ کرد.

دین پرست افزود: با مدیرعامل شرکت پدیده نیز گفت و گو شده و اعضای هیات مدیره قول داده اند ظرف چند روز آینده فرآیند این شیوه نامه را در سامانه نرم افزاری شرکت اعمال کنند تا وضعیت سهام برای مردم قابل رویت باشد.
دین پرست، ابراز امیدواری کرد که تا آخر هفته جاری و یا حداکثر اوایل هفته بعد، این کار انجام و ضریب ها اعمال شود که سهامداران میزان سهام خود را بر روی سامانه شرکت ببینند و اتاق مبادله سهام نیز همزمان با اعمال ضریب تعدیل، آغاز به کار می کند.

وی تصریح کرد: در این مدت راهکارها و روندهای متعددی برای تعدیل سهام بررسی شد و به نظر می رسد فرآیندی بهتر از این برای انجام این امر امکان پذیر نبود، اما بالاخره به بهترین شیوه ممکن تعیین و ابلاغ شد.
معاون وزیر کشور ادامه داد: به عنوان مسئول کارگروه ویژه پیگیری موضوعات پدیده که مسائل آن را در سطح ملی رصد، هماهنگ و فرآیندهای مربوطه را تبیین و برای اجرا به استان ابلاغ می کنیم، می توانم ادعا کنم که با ابلاغ این شیوه نامه و اجرای آن توسط شرکت، در واقع آخرین اقدام اصلی برای رفع مسائل این پروژه اقتصادی به انجام رسید.

شرکت گردشگری و تفریحی پدیده شاندیز دی ماه سال 1393 به دنبال حکم دادستان عمومی انقلاب مشهد با تعطیلی و مهر و موم دفاتر فروش مواجه شده بود.
در ماههای اخیر هیات مدیره جدید برای شرکت پدیده تعیین شد و رفع مشکلات و چالش های این شرکت در 2 سال اخیر از سوی مسئولان استان خراسان رضوی و کشور با جدیت پیگیری و به سرانجام رسید.
کلمات کلیدی : پروژه پدیده شاندیز
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.