توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 492233
استقرار تجهیزات نظامی ترکیه در مناطق مرزی با سوریه
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۴
گزارش های رسانه ای حاکی است ارتش ترکیه تجهیزات نظامی جدیدی در مرز مشترک این کشور با سوریه مستقر کرده است.

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، تجهیزات نظامی ارتش ترکیه به مرز مشترک این کشور با سوریه رسیده است.

بر اساس این گزارش، تجهیزات نظامی ارتش ترکیه در شهر مرزی «کیلیس» استقرار پیدا کرده است و حاکی از آمادگی ترکیه برای اعلام جنگ در شمال سوریه است.

به این ترتیب تجهیزات توپخانه ای و دخایر سلاح از یگان های مختلف ارتش ترکیه به یگان های مرزی ارسال شده و به گفته منابع امنیتی این تجهیزات نظامی قرار است به دست نیروهای ترکیه مستقر در منطقه «موسی بیلی» برسد. این منطقه در برابر منطقه «عفرین» در شمال سوریه واقع شده است.

استقرار نیروهای ارتش ترکیه در حالی که کنترل بخش های شمالی خاک سوریه را نیروهای کُرد و نیروهای دموکراتیک سوریه در دست دارند، شرایط را برای وقوع درگیری مسلحانه تمام عیار میان ترکیه و این نیروها تشدید می کند.

برخی گزارش ها حکایت از آمادگی ترکیه برای ورود به بخش شمالی خاک سوریه و انجام عملیات علیه نیروهای کُرد دارد که در این منطقه با آمریکا هماهنگ هستند. ترکیه وجود عناصر گروهک پ ک ک در میان نیروهای دموکراتیک کُرد را عامل اصلی رویارویی با این نیروها می داند.
 
کلمات کلیدی : سوریه + کردها + ترکیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.