توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 422834
پاسخ مربی تراکتورسازی به علی منصوریان
بخش ورزشی الف،20آذر95
تراکتورسازان در حالی توانستند در بازی هفته سیزدهم خود از سد آبی های پایتخت بگذرند که در ابتدای بازی دروازه خود را باز شده دیدند.سرخ پوشان به دلایل متعددی که به آن خواهیم پرداخت توانستند به بازی برگردند و بر حریف نامدار خود غلبه کنند.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۶
به گزارش "ورزش سه"، سعید الهویی، مربی تیم تراکتورسازی در رابطه با دلایل بازگشت این تیم به بازی و گذر از سد استقلال، این گونه توضیح می دهد:

 برگشت به بازی پس از اشتباه فردی بزرگ بسیار سخت است. چه اتفاقی افتاد که تراکتور پس از اشتباه اخباری به جریان بازی برگشت؟

-  دلیل اول، محمدرضا اخباری بود. عکس العمل بازیکنان تیم و امیر قلعه نویی  پس از گل استقلال و بین دو نیمه در رختکن  جبران نتیجه برای بازیکنی بود که در دوران حضور اش در تراکتور بارها دروازه این تیم را نجات داده است. ما یاد گرفتیم که همیشه پشت همدیگر بایستیم، به جبران روزهایی که محمدرضا اخباری اشتباه بازیکنان دیگر را جبران کرد، اینبار نوبت بقیه بود که اشتباه اخباری را جبران کنند و به خاطر بهترین دروازبان ایران، پیروز این بازی باشند.

دلیل دوم، شخصیت تیمی تراکتور است که خالق آن امیر قلعه نویی است . بازیکنان تراکتور  فهمیده اند که پیراهن چه تیمی را پوشیده اند و بهترین تیم ایران هستند و درک کرده اند که تنها خودشان هستند که می توانند موجب شکست شان شوند ، هر گاه با تمرکز و با تمام وجود بازی کنیم ، پیروز خواهیم شد حتی در شرایط مشابه  دیدار برابر استقلال ، ما از لحاظ ذهنی آماده مواجهه با مشکلاتی مانند گل استقلال بودیم.

-  البته به نظر می رسید اتفاقاتی که بین دو نیمه در رختکن رخ داده بود هم در بازگشت اخباری به بازی و هم در منسجم تر شدن تیم تراکتورسازی در نیمه دوم موثر بود ؟

-  واکنش همه افراد حاضر در رختکن به اتفاقی که برای اخباری افتاده بود  ،واکنش درستی بود از امیر قلعه نویی تا مهدی کیانی که بازوبند را بر بازوی اخباری بست . واکنش درست خانواده تراکتور نه تنها ما را به پیروزی در این بازی نزدیکتر کرد بلکه روحیه تیمی ما را در آستانه بازی های حساس میانه فصل تقویت کرد. اخباری هم در نیمه دوم با واکنش های مناسب اش ، بازیکن موثری در برد تیم بود و در کنار عملکرد مناسب بازیکنان خط دفاع تیم ، معدود حملات استقلال را در دقایق پایانی بی اثر کرد.

-  اما ستاره بازی جایی دور از دروازه و در میانه میدان حاضر بود . سروش رفیعی ؟

-  عملکرد سروش در این دیدار فراتر از فوتبال ایران بود ، اما تمام بازیکنان تهاجمی تیم با عملکرد مناسب مطابق خواسته کادر فنی در حفظ توپ ، بازی ترکیبی و ایجاد موقعیت های پر تعداد به تیم کمک کردند که جریان بازی را کنترل کند و به گل برسد. موقعیت های پرتعدادی که با خلاقیت مهره های هجومی تیم ما ایجاد شد گواه عملکرد فوق العاده خط هافبک تیم در این دیدار بود.

 -  اما از زاویه دید حریف تان موقعیت های شما حاصل استفاده از ضربات ایستگاهی و پرتاب های اوت بود ، نکته ای که علیرضا منصوریان در کنفرانس مطبوعاتی به آن اشاره کرده بود ؟

-  درست است که دو گل تیم ما روی ضربات ایستگاهی به ثمر رسید ولی استقلال در برابر ضربات ایستگاهی هدفمند که تاکتیک فوتبال روز دنیا به شمار می رود ، عملکرد تدافعی مناسبی نداشت و البته در برابر مهارت بازیکنان تهاجمی تیم ما از خطاهای پر تعداد و دفع توپ های عجولانه استفاده می کرد که فرصت مناسبی برای ضربات ایستگاهی مانند ضربات کرنر و اوت دستی ایجاد می کرد .

شاید استرس بازی و فاصله زمانی کوتاه بین کنفرانس مطبوعاتی و پایان بازی موجب فراموش شدن موقعیت های گل پر تعداد تیم ما با بازی ترکیبی و در عمق دفاع استقلال شده است ، موقعیت هایی که ادینهو و حاتمی در عمق دفاع استقلال به دست آوردند که منجر به گلزنی نشد . آمار بازی از درصد مالکیت تا ایجاد موقعیت گلزنی بیانگر برتری تیم تراکتور در جریان بازی است .

 -  با برد امروز پرسپولیس برابر پدیده ، صدر جدول دوباره به این تیم رسید . از دست دادن صدر جدول پس از این بازی دشوار، اتفاق بدی نیست؟
-  ما رقبای قدرتمندی در لیگ امسال داریم اما با شناختی که از توانایی های فنی خودمان و رقبا داریم ایمان داریم با ادامه روندی که تا اینجای فصل طی کرده ایم به اهدافمان دست پیدا خواهیم کرد. نگاه ما به قدم هایی است که خودمان بر می داریم و به نتایج رقبا کاری نداریم. مسیری که در آن قرار داریم مسیری کاملا امیدوارکننده است و از روند و شکل فنی تیم رضایت داریم.
 
کلمات کلیدی : استقلال+تراکتورسازی+لیگ برتر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.