نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 310531
انهدام ده‌ها نفت‌کش داعش در شرق سوریه
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۰۱
وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که جنگنده‌های ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا، ۱۱۶ کامیون نفت وابسته به گروه تروریسیتی داعش را در شرق سوریه هدف قرار داده و منهدم کردند.

به گزارش العالم، وزارت دفاع آمریکا در بیانیه ای تصریح کرد که حملات هوایی ائتلاف بین المللی به انهدام ۱۱۶ کامیون نفتکش داعش در نزدیک شهر البوکمال واقع در استان دیرالزور در شرق سوریه و در نزدیکی مرز با عراق منجر شد.

گروه تروریستی داعش استان دیرالزور از جمله شهر البوکمال و میدانهای نفتی اصلی موجود در این استان را از سال ۲۰۱۳ تحت کنترل خود دارد.

داعش از بیش از یک سال است که تلاش دارد تا استان دیرالزور را به طور کامل تحت سلطه خود درآورد.

در بیانیه پنتاگون آمده است که جنگنده ها و بمب افکن های ائتلاف بین المللی روز یکشنبه ده حمله به شمال و مرکز و شرق سوریه انجام دادند که از هفته ها پیش، بیشترین آمار حملات در یک روز به شمار می آید.

ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا از ماه سپتامبر ۲۰۱۴ در مناطق وسیعی که تحت کنترل داعش در سوریه و عراق است، دست به حملات هوایی هر چند اندک زده است.

کارشناسان مسایل منطقه معتقدند، با توجه به این که نیروی هوایی روسیه با استقرار دهها فروند جنگنده - بمب افکن و بالگرد مجهز به جنگ های نوین در سوریه از تاریخ هشتم مهرماه اقدام به بمباران مواضع گروه های تروریستی در این کشور کرده و خسارت های زیادی به تروریست ها وارد کرده، اقدامات آمریکا و ائتلاف غربی نیز به خاطر عقب نماندن آمریکا و غرب علیه تروریست ها در مقابل روسیه در سوریه ارزیابی می شود.

ائتلاف غربی بارها ادعا کرده که حملات زیاد و موثری به مواضع تروریست ها داشته، اما اسناد و شواهد موجود خلاف ادعای آنها را ثابت می کند.
 
کلمات کلیدی : داعش+نفت+سوریه
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۶ ۰۸:۵۳:۱۹
لازم نیست نابود کنند فقط کافی است نخرند !!
اقدامات دکوری و تبلیغاتی ایشان که یادآور مثل با دست پس زدن و با پا پیش کشیدن است ، عامل اصلی ایجاد و تداوم این گروههای آدم کش است. (3330347) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.