توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 504635
استاندار تهران: حریم شهر تهران را تعیین تکلیف کنید/ شورا برای تکمیل مصلی اقدام کند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۱
استاندار تهران در آیین تحلیف اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش درخواست‌هایی را مطرح کرد.

به گزارش ایسنا، سیدحسین هاشمی ضمن تبریک به اعضای پنجمین دوره  شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش گفت: تاکید می‌کنم که تبریک من به اعضای شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش است. مردم به شما اعتماد کردند و کار بزرگ عمران و آبادانی شهر را به شما سپرده‌اند.

وی افزود: این اعتماد مردم بسیار کلیدی است، لذا وظیفه سنگینی را برعهده شما می‌گذارد. بی‌تردید شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش به عنوان یک الگو محسوب می‌شود. تهران دارای ویژگی‌هایی است که کارهای خوب آن در کشور الگو می‌شود و اگر خدایی نکرده کار ضعیفی نیز انجام شود، در کشور تاثیرگذار است.

استاندار تهران با تاکید بر وحدت و انسجام میان اعضای شورا گفت: هرچه که اعضای شورا انجام دهند در کشور تاثیرگذار خواهد بود.

هاشمی از اعضای چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران نیز قدردانی کرد و افزود: از آقای چمران به عنوان رییس چهارمین دوره شورای شهر تهران و همچنین رییس عالی شورای عالی استان‌ها که ارتباط خوبی با همه دستگاه‌ها داشتند و ما چالش جدی نداشتیم قدردانی می‌کنم و امیدوارم هرکجا که باشند موفق باشند.

وی همچنین از رییس ستاد انتخابات کشور، هیات‌های نظارت و مجلس شورای اسلامی قدردانی کرد و گفت: هیات‌های نظارت و مجلس شورای اسلامی که با رعایت دقیق قانون باعث شدند انتخابات به خوبی برگزار شود، قدردانی می‌کنم؛ چرا که انتخابات به یک تجربه خوب بدل شد.

استاندار تهران در ادامه به بحث شورایاری‌ها اشاره کرد و افزود: تاکنون چهار دوره شورایاری‌ها در تهران برگزار شده، اما سازمان بازرسی کل کشور اعلام کرده است که برای دوره جدید بدون مصوبات قانونی حق برگزاری انتخابات شورایاری‌ها وجود ندارد، لذا از پنجمین دوره اسلامی شورای شهر تهران، ری و تجریش انتظار دارم قانون لازم را به مجلس ارسال کنند تا بتوانیم دوره پنجم انتخابات شورایاری‌ها را برگزار کنیم.

هاشمی تاکید کرد: بی‌تردید وجود شورایاری‌ها لازم است؛ چراکه شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش برای خدمات بهتر کمک می‌کند. نمایندگان تهران نیز می‌توانند به صورت دو فوریتی و با مشورت اعضای شورای شهر تهران، ری و تجریش این موضوع را در مجلس مطرح کنند.

تعیین تکلیف حریم شهر تهران یکبار برای همیشه

استاندار تهران یکی از درخواست‌های خود از شورای شهر را موضوع حریم شهر تهران مطرح کرد و افزود: از شورای پنجم انتظار دارم با اولویت، حریم شهر تهران را یک بار برای همیشه تعیین تکلیف کنند تا بتوانیم در قالب آن با متخلفان برخورد کنیم.

ناوگان حمل و نقل عمومی نیازمند نوسازی

هاشمی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به موضوع آلودگی هوا در شهر تهران اشاره کرد و افزود: آقای رییس جمهور به شهر تهران اولویت دادند و کل بنزین تهران به یورو۴ تبدیل شد. این موضوع کمک کرد که نسبت به گذشته کیفیت هوای شهر تهران بهبود پیدا کند، اما این کافی نیست. ما نیازمند نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی هستیم تا از این طریق به تحقق هوای پاک که ساخت مسوولان است جامه عمل بپوشانیم.

ورود شورا به بحث آسیب‌های اجتماعی

وی موضوع آسیب‌های اجتماعی را یکی دیگر از درخواست‌های خود از اعضای شورا مطرح کرد و افزود: این موضوع آنقدر اهمیت داشته که مقام معظم رهبری تاکنون چندین جلسه را با مسوولان دستگاه‌های ذی‌ربط برگزار کرده است که شنیده‌ام جلسه بعدی نیز در مهرماه برگزار خواهد شد. شورای شهر می‌تواند در این رابطه مصوبات محکم و قوی داشته باشد.

استاندار تهران افزود: همکاری اعضای شورا با دستگاه‌های اجرایی از اهمیت بسزایی برخوردار است. اطمینان می‌دهم تمام دستگاه‌های اجرایی در خدمت شورا هستند و متقابلا انتظار داریم شورا نیز دستگاه‌های اجرایی را در اقدامات عمرانی آنها و برای تسریع در انجام پروژه‌ها کمک کند.

لزوم انتقال صنایع آلاینده به شهرک‌های صنعتی اطراف تهران

هاشمی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به انتقال صنایع و کارگاه‌های آلاینده از شهر تهران اشاره کرد و افزود: برخی از این کارگاه‌ها فرسوده شده‌اند و نیازمند نوسازی هستند. شهرک‌های صنعتی که در اطراف تهران پیش‌بینی شده می‌تواند پذیرای حضور این کارگاه‌ها باشد. با انتقال این صنایع و کارگاه‌ها انتقال بهره‌گیری تکنولوژی روز و افزایش بهره‌وری آنها فراهم می‌شود.

ایمنی مترو بررسی شود

وی ادامه داد: باید به بحث ایمنی مترو توجه ویژه‌ای داشته باشیم؛ چراکه موضوعی بسیار حیاتی است. در همین راستا ما در خدمت شورای پنجم هستیم تا درخصوص این موضوع جلساتی را برگزار کنیم و تمامی زوایای بحث را مورد بررسی قرار دهیم.

شورا برای تکمیل مصلی امام خمینی (ره) اقدام کند

استاندار تهران تاکید کرد: ما جمهوری اسلامی ایران هستیم و اعتقاد داریم که شیعه ۱۲ امامی هستیم. مصلی امام خمینی (ره) با توجه به عدم تکمیل آن من را عذاب می‌دهد؛ چراکه بعد از ۳۰ سال هنوز به اتمام نرسیده است. در سال گذشته هنگام برگزاری مسابقات قرآنی اعلام کردم که این مسابقات در این محل برگزار نشود؛ چراکه دیدن وضعیت موجود از سوی میهمانان خارجی برای نظام جمهوری اسلامی ایران خوب نیست، لذا در قالب یک خواسته شخصی از شورای اسلامی شهر تهران ری و تجریش می‌خواهم برای تکمیل این پروژه اقدام کنند.

هاشمی تاکید کرد: در راستای تکمیل این پروژه بهانه‌هایی همچون نبود بودجه را نمی‌پذیرم؛ چراکه ۱۸۰۰ میلیارد تومان بودجه مدیریت شهری و با اختصاص دو سال از این بودجه می‌توان این پروژه را تکمیل کرد و از آن در امور مختلف بهره گرفت. امیدوارم این کار در دستور کار قرار گیرد.

استاندار تهران تاکید کرد: امیدوارم با وحدت، انسجام و یکپارچگی خدمات خوبی به مردم تهران، رای و تجریش ارائه شود.
 
کلمات کلیدی : شورای شهر پنجم + شورای شهر تهران + استاندار تهران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.