توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 431960
سخنان دیروز کدخدایی درباره روحانی بود؟
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۵
کسانی که نزدیک انتخابات اوضاعشان خوب نیست می خواهند با این فضا سازی و جو سازی ها و مظلوم نمایی ها این کسری ها را جبران کنند. اینها خود این موضوع را مطرح می کنند، خود طرفداران رئیس جمهور راجع به تایید صلاحیت صحبت می کنند. به چه دلیل این موضوعات را مطرح می کنند؟

حجت الاسلام موسی قربانی در گفت و گو با «انتخاب» درباره سخنان اخیر سخنگوی شورای نگهبان مبنی بر اینکه «هیچ تضمینی برای تأیید صلاحیت هر رئیس جمهور در دوره دوم وجود ندارد» اظهار کرد: معنای این سخن به حال حاضر ربطی ندارد. ایشان صحبت کلی کردند که در انتخابات  مجلس نیز وجود داشت. 

نماینده ادوار مجلس افزود: آقای کدخدایی شخص خاصی را مد نظر نداشتند و کلی گفتند که کسی که یک بار تایید شده به این معنا نیست که دوباره تایید می شود. هر کس اگر شرایط را داشته باشد تایید می شود و اگر نداشته باشد نمی شود و این حرفی است که دیگران نیز می زدند.

این فعال سیاسی اصولگرا گفت: این بهره برداری های سیاسی را دوستان آقای روحانی میکنند و هدفشان هم این است که این ماجرا به نفع خودشان تمام شود. متاسفانه در کشور ما، کسانی به جای اینکه از خودشان مایه بگذارند تلاش می کنند به هر طریقی خودشان را به جاهایی آویزان کنند. چه به برخی از شخصیت ها گیر بدهند و چه از این سوژه ها درست کنند و مظلوم نمایی کنند.

 قربانی اضافه کرد: دوستان اصولگرا نیز گفتند که کسانی که این حرف ها را میزنند دنبال مظلوم نمایی و فضا سازی هستند.

این مقام سابق قضایی افزود: نمی خواهم بگویم آقای روحانی قطعا تایید می شوند. آقای کدخدایی در صحبت های بعد خواهند گفت که به شخص خاصی اشاره ندارند.

 قربانی بیان کرد: کسانی که نزدیک انتخابات اوضاعشان خوب نیست می خواهند با این فضا سازی و جو سازی ها و مظلوم نمایی ها این کسری ها را جبران کنند. اینها خود این موضوع را مطرح می کنند، خود طرفداران رئیس جمهور راجع به تایید صلاحیت صحبت می کنند. به چه دلیل این موضوعات را مطرح می کنند؟

 وی افزود: آقای روحانی که نعوذبالله معصوم نیست، یعنی اینطور نیست که هیچ مسئله ای نداشته باشد یا اینکه بگوییم تایید نشود. تمام حرف ها روی فرض است.  عدم التزام به قانون مسئله ای است که روسای جمهور پیشین هم مواردی داشتند، آقای روحانی هم عدم التزام به قانون دارند، هرجا که بخواهند کار می کنند و هرآنجا که نمی خواهند نمی کنند.

قربانی تاکید کرد: آقای روحانی خالی از اشکال نیست اما بحث هایی که می شود مربوط به وی نیست، بحث حقوقی است و در مجلس هم مطرح بود و اعضای مجلس برای اینکه از این موضوع رد شوند خواستند قانونی تصویب کنند که صلاحیت آنها را بررسی نکنند. بنابرین این حرف ها در شورا و مجلس  و ریاست جمهوری وجود داشته است،همه اینها بشرند و بشر جائز الخطا است،قطع نظر از یک فرد ممکن است در یک مقطعی کسی رئیس جمهور شود که مدیر و مدبر نباشد و نتواند در بحران ها کشور را نجات دهد، پس تایید نمیشود.
 
کلمات کلیدی : انتخابات، انتخابات ریاست جمهوری 96، حسن روحانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.