نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508965
واعظی: رشد مسکن مثبت و امیدوار کننده است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۲
رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان این که آمارها از رشد اقتصادی خبر می‌دهند، گفت: در زمینه مسکن با رشد مثبت و امیدوار‌کننده‌ای را شاهد هستیم.

به گزارش ایلنا، سید محمود واعظی در حاشیه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره رشد اقتصادی گفت : مرکز آمار، آمارهایی را داده است که بسیار امیدوارکننده است.

وی درباره جرئیات این آمارها بیان کرد: هر سه ماه یکبار مرکز آمار و بانک مرکزی آمارهای رشد اقتصادی را از بخش‌های صنعت و معدن، خدمات و غیره می‌دهند که این‌بار این آمارها بسیار مثبت بوده است.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با اشاره به این که آمارهای امیدوارکننده‌ای از سوی مرکز آمار ارائه شده است، عنوان کرد:  در گزارشی که ارائه شده مسکن رشد مطلوبی داشته است.

وی در پاسخ به این سوال که رشد مسکن ما منفی بوده است اما حال آمار چیز دیگری می‌گوید، اظهار داشت: هنگامی که آمار گرفته می‌شود از تمامی بخش‌ها است، از ساخت و ساز گرفته تا محصول نهایی که خود مسکن است ما تا سال ۹۴ با رشد منفی در این بخش رو به رو بودیم که در سال ۹۵ رشد مطلوبی داشته است .

واعظی خاطرنشان کرد: حال می‌توان این خبر خوب را به فعالان و کارشناسان اقتصادی داد که در زمینه مسکن رشد مطلوبی داشته‌ایم که بسیار امیدوارکننده است.

رئیس‌دفتر رئیس جمهور در ادامه با بیان این که انتقاداتی درباره سن اعضای جدید کابینه دوازدهم مطرح می‌شود، عنوان کرد: وقتی از کسانی که باتجربه هستند استفاده می‌شود، می‌گویند چرا از جوان‌ها استفاده نشد و وقتی از جوانان استفاده می‌شود، می‌گویند اینها تجربه ندارند ولی به هر حال باید نمره داد و فکر آینده کشور را کرد.

وی ادامه داد: قرار نیست برای همیشه افرادی که از ابتدای انقلاب مسئولیت گرفته‌اند و امروز تجربه دارند کشور را اداره کنند. ما باید از افراد جوان استفاده کنیم که معاون، رییس سازمان و عضو هیات مدیره شوند تا ان‌شاءالله کابینه آینده کابینه بسیار جوانی شود.

واعظی درباره حضور شهردار جدید تهران در جلسات هیات دولت و عدم حضور شهردارد سابق تهران در این جلسلات اظهار داشت: شهردار جدید تهران در جلسات حاضر خواهد بود. به هر حال آنها درخواست داده‌اند و رییس‌جمهور هم پذیرفته است.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور در پاسخ به سوالی  درباره سفر روحانی به قزاقستان و آفریقای جنوبی گفت: ان‌شاءالله هفته آینده رئیس‌جمهور به قزاقستان سفر خواهند کرد اما زمان سفر به آفریقای جنوبی هنوز مشخص نشده ولی چند بار از ایشان دعوت کرده‌اند که یک سفر به کشورهای آفریقایی برای تحکیم و گسترش روابط خواهند داشت.

وی درباره سفر رئیس‌جمهور به نیویورک نیز اظهار داشت: در حال طراحی سفر نیویورک رییس‌جمهور هم هستیم و این سفر ان‌شاءالله در هفته آخر شهریور انجام خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : مسکن + آپارتمان‌ + بازار مسکن + خرید آپارتمان‌
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۵ ۱۴:۴۱:۳۴
خدایی آدم می ماند از آمار شما..چرا رشد مسکن را فقط در بالا رفتن آن می دانید.. (4548408) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۵ ۱۶:۰۲:۵۰
محتکران واحدهای خالی مسکونی و تجاری مشخص شدند. ظاهرا تیم دولتی ها بیشتر از همه از بالا زفتن قیمت مسکن منتفع و خوشحال شدند. (4548543) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.