توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506165
وزیر بهداشت: تکلیف درمان کشور مشخص شد/شفاف و کم خطا حرکت کنیم
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۴
وزیر بهداشت با بیان اینکه در دولت دوازدهم باید برنامه شفافی را دنبال کرده و کم خطا حرکت کنیم، گفت: بنابراین کارمان در دولت دوازدهم با دولت یازدهم که تازه وارد عرصه خدمت شده بودیم، متفاوت است.

به گزارش ایسنا، دکتر سیدحسن هاشمی در مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید دانشگاه علوم شهیدپزشکی با بیان اینکه این دوره با همه تلخی‌ها و شیرینی‌هایش خیلی زود به پایان رسید، گفت: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دانشگاه بزرگی است که خدمات زیادی به مردم و کشور ارائه داده است و در سطح بین‌المللی هم فارغ‌التحصیلانی داشته که به بشریت خدمت کرده‌اند. البته اگرچه بنده عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران هستم، اما افتخار می‌کنم که دانش‌آموخته دانشگاه شهید بهشتی بوده‌ام و در طول ۴ سال گذشته سعی کرده‌ام نگاه متوازنی به دانشگاه تهران و شهید بهشتی وجود داشته باشد. البته از آنجا که همواره به دانشگاه علوم پزشکی ایران کم توجهی شده است، نسبت به این دانشگاه که با مدیریت خوش درخشید، احساس دین می‌کنم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه کارنامه دکتر پیوندی فراتر از این است که بتوان در این زمان مختصر آن را بیان کرد، گفت: ایشان همواره به دولت کمک کرده‌اند و طرح تحول نظام سلامت را در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اجرا کرده‌اند. نباید فراموش کنیم که دولت یازدهم و دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی چه مشکلاتی را در ابتدای کار از سر گذراندند و اکنون در چه جایگاهی ایستاده‌اند. خوشبختانه آقای دکتر پیوندی باعث همگرایی بیشتری شده‌اند و سعی کرده‌اند از همه پتانسیل دانشگاه صرف‌نظر از نگاه‌های سیاسی استفاده کنند و در وزارت بهداشت هم همراه خوبی برای دولت بوده‌اند و مطمئنم دکتر پیوندی در مسوولیت‌های بالاتر در آینده نزدیک منشاء اثر خواهد بود.

هاشمی با اشاره به خدمات دکتر محمد آقاجانی در کسوت معاون درمان وزارت بهداشت در دولت یازدهم گفت: زحمت بخش عمده طرح تحول نظام سلامت را آقای دکتر آقاجانی به دوش کشیدند، اما علی‌رغم زحماتی که برای جامعه پزشکی متحمل شدند، گاهی مورد کم لطفی قرار گرفتند. دکتر آقاجانی از کسانی است که از نظر مدیریتی در دولت یازدهم کشف شد و ایده‌پردازی و جسارت‌شان در گرفتن تصمیمات و پایداری‌شان در به ثمر رساندن برنامه‌ها بسیار قابل تقدیر است.

وی با بیان اینکه ما در دولت دوازدهم باید برنامه شفافی را دنبال کرده و کم خطا حرکت کنیم، گفت: بنابراین کارمان در دولت دوازدهم با دولت یازدهم که تازه وارد عرصه خدمت شده بودیم، متفاوت است. من به دکتر آقاجانی چندین مسوولیت را پیشنهاد کردم، اما گفتند که از بین همه پیشنهادات دانشگاه برای من مهم‌تر است و می‌خواهم آرزوهایم را در آنجا  عملیاتی کنم. این حرف برایم بسیار ارزشمند بود. بنابراین به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به دلیل وجود چنین دانش‌آموختگانی تبریک می‌گویم.

وزیر بهداشت ادامه داد: مطمئنم دکتر آقاجانی با برنامه به دانشگاه آمده و امیدوارم برنامه‌های گذشته دانشگاه را با سرعت و حمایت بیشتری هم در حوزه خدمت به مردم و هم در حوزه آموزش ادامه دهد. باید بدانیم که از جمله اقدامات دکتر آقاجانی در سطح ملی اجرای بسته‌های درمانی طرح تحول سلامت است که منجر به کاهش پرداختی از جیب مردم از ۵۰ درصد به ۳۸ درصد شد. بحث تحت پوشش بیمه قرار دادن ۱۱ میلیون نفر ایرانی نیز پیشنهاد ایشان بود. در عین حال مدیریت دکتر آقاجانی باعث شد تا مردم برای تامین تجهیزات پزشکی و داروی مورد نیازشان کمتر به خارج از بیمارستان بروند؛ به طوری که میزان آن از ۴۰ درصد به ۳ درصد کاهش یافت.

هاشمی همچنین اظهار کرد: به سرانجام رساندن طرح مقیم شدن پزشکان در بیمارستان‌های شهرستان‌ها برای دکتر آقاجانی بسیار مهم بود. همچنین ایشان اقداماتی مانند رایگان شدن زایمان طبیعی، توسعه اورژانس و ... را به سرانجام رساندند و آخرین اقدام‌شان ابلاغ سند درمان کشور بود که روز گذشته اتفاق افتاد. باید توجه کرد که این سند تکلیف درمان کشور معلوم است و مشخص می‌شود که ما تاپایان این قرن هجری چه میزان تخت بیمارستانی در کدام مناطق کشور نیاز داریم. براین اساس تسهیلات زیادی در سند درمان تعیین شده که بابت آن تشکر می‌کنم.

وزیر بهداشت افزود: از دکتر پیوندی بابت خدمات و زحماتی که برای دانشگاه و مردم کشیده‌اند و از دکتر آقاجانی به دلیل رفاقت، همکاری و همراهی که در وزارت بهداشت داشته‌اند، تشکر می‌کنم و مطمئنم هر دو نفر با تجربه‌ای که اندوخته‌اند، در سنگرهای جدید منشاء اثرات زیادی برای مردم خواهند بود.

به گزارش ایسنا، در این مراسم متن حکم وزیر بهداشت برای دکتر محمد آقاجانی به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی قرائت و به وی داده شد.
 
کلمات کلیدی : بهداشت و درمان + وزیر بهداشت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.