توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507957
کره شمالی اعلام کرد یک بمب هیدروژنی را با موفقیت آزمایش کرده است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۰
رسانه کره شمالی اعلام کرد امروز یک بمب هیدروژنی را با موفقیت کامل، آزمایش کرده است.

به گزارش فارس، کره شمالی روز یکشنبه (امروز) اعلام کرد یک بمب هیدروژنی را بعد از دستور کیم جونگ اون رهبر این کشور، با موفقیت آزمایش کرده است. 

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی به نقل از تلویزیون رسمی کره شمالی نوشت، پیونگ یانگ اعلام کرد که یک بمب هیدروژنی آزمایش کرده است.

امروز دو زلزله به بزرگی 5.6 و 4.6 در مقیاس ریشتر در شمال شرق کره شمالی گزارش شد و بعد از چند ساعت کره شمالی اعلام کرد ششمین آزمایش اتمی‌اش را انجام داده است. 

پیش از این، رسانه رسمی کره شمالی خبر داده بود نوعی از بمب هیدروژنی خود را توسعه داده است و می‌تواند به صورت کلاهک روی موشک‌های دوربرد نصب شود. 

مجری تلویزیون کره شمالی که خبر آزمایش بمب هیدروژنی را اعلام می‌کرد همچنین گفت این بمب می‌تواند برای اهداف موشک‌های قاره‌پیما استفاده شود. خبرگزاری رسمی کره شمالی کی سی ان ای گزارش داد، دانشمندان کره شمالی در سایت اتمی این کشور با موفقیت یک بمب هیدروژنی را برای موشک‌های قاره‌پیما آزمایش کرده‌اند. 

کره شمالی گفت، آزمایش بمب هیدروژنی روز یکشنبه برای امتحان دقت آن‌ها بر روی موشک‌های قاره‌پیمای کره شمالی بود و به هیچ وجه نشت مواد رادیواکتیو روی نداد و هیچ تاثیر منفی بر محیط زیست نگذاشته است. 

کره شمالی گفت موفقیت کامل آزمایش بمب هیدروژنی برای موشک‌های قاره‌پیما موقعیتی ویژه در تکمیل قدرت اتمی کره شمالی است.
 
 
کلمات کلیدی : کره شمالی،بمب هیدروژنی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.