توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 398355
ابتکار واردکنندگان را جریمه کرد +سند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۶
با ایجاد صندوق محیط زیست در دولت یازدهم، واردکنندگان و تولید کنندگان درصورت ناتوانی در بازیافت پسماند کالا باید به محیط زیست جریمه بدهند.

به گزارش تسنیم، سازمان محیط زیست اخیرا در نامه‌ای از وزارت صنعت ومعدن تجارت خواسته طبق مصوبات پیشین، درصدی مشخص از ارزش کالا  را تحت عنوان هزینهء عدم بازیافت کالا به محیط زیست بپردازند.

بر اساس قانونی که در سال 1383 در مجلس شورای اسلامی تصویب شده است، تولید کنندگان و  وارد کنندگان باید پسماند کالای خود را بازیافت نمایند، در صورتی که نتوانند این کار انجام دهند باید به میزان  نیم در هزار ارزش کالای خود را به صندوق محیط زیست واگذار نمایند.

بر اساس این نامه کالاهایی که مشمول این آیین نامه شده اند عبارتند از: مواد پلیمری، کالای شیشه ای، اشیای ساخته شده از چوب، کالای ساخته شده از چوب، کالایی که از دو جز شیشه، فلز و نئوپان ساخته شده باشد، انواع روغن روانکار،لوازم برقی و انواع مصالح ساختمانی

صندوق محیط زیست در دولت یازدهم شکل گرفته است. هزینه نیم در هزار که در آیین نامه ذکر شده است بر اساس ارزش گذاری  گمرک ایران بر کالاها بدست میآید.

 
کلمات کلیدی : ابتکار + محیط زیست
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.