نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 408858
صدور مجوز تحقیقات تازه اف بی آی درباره ایمیل‌های کلینتون
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۲۵
در حالی که تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا چند روز بیش‌تر نمانده، رئیس پلیس فدرال آمریکا اعلام کرد که اف‌ بی آی بررسی پرونده‌ی مربوط به ایمیل‌های هیلاری کلینتون و استفاده او از سرور شخصی‌اش را از سر گرفته است.

به گزارش عصرایران نقل از دویچه وله، جیمز کومی، رئیس اف بی آی و هیلاری کلینتون، نامزد دمکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

رسانه‌های آمریکا پلیس فدرال این کشور (اف‌ بی‌ آی) مجوز انجام تحقیقاتی تازه درباره شمار زیادی از ایمیل‌های یکی از مشاوران بلندپایه هیلاری کلینتون، نامزد دمکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را دریافت کرده است.

رسانه‌ها در حالی از تحقیقات تازه در رابطه با ایمیل‌های کلینتون گزارش می‌دهند که رئیس فراکسیون حزب دمکرات در سنای آمریکا عملکرد "اف ‌بی ‌آی" را مورد انتقاد قرار داده و جیمز کومی، رئيس پلیس فدرال آمریکا را به "اقدامی جناحی" متهم کرده است.

 

هری رید، رئيس فراکسیون حزب دمکرات در سنای آمریکا، روز یکشنبه (۳۰ اکتبر / ۹ آبان) تصریح کرد که جیمز کومی با اعلام تحقیقاتی جدید درباره ایمیل‌های هیلاری کلینتون در آستانه انتخابات ریاست جمهوری "احتمالا قانون را نقض کرده است".


هری رید این اتهام را بر پایه‌ی قانونی به نام "قانون هچ" (Hatch act) مطرح کرده که طبق آن برخی مسئولان قوه مجریه در آمریکا اجازه ندارند در انتخابات نفوذ کنند.


به گزارش خبرگزاری فرانسه، هری رید رئیس اف ‌بی ‌آی را خطاب قرار داده و گفت: «شما با عملکرد‌تان که انگیزه‌هایی سیاسی‌-حزبی داشته است، احتمالا قانون را زیر پا گذاشته‌اید.»

"قانون هچ" در سال ۱۹۳۹ میلادی به تصویب رسیده است. طبق این قانون کارکنان نهادهای وابسته به قوه مجریه در اداره‌های فدرال آمریکا اجازه دخالت در شماری از امور سیاسی، شرکت در مبارزه‌های سیاسی یا جمع‌آوری کمک نقدی برای نامزدی خاص را ندارند. این قانون شخص رئیس‌جمهور، معاون او و برخی از مقام‌های بلندپایه مشخص را شامل نمی‌شود.

 
آنگونه که رسانه‌های خبری گزارش داده‌اند، بازرسی مجدد ایمیل‌های شخصی هیلاری کلینتون به تحقیقات اخیر اف ‌بی‌ آی در  ارتباط با آنتونی وینر مربوط می‌شود.

پلیس آمریکا مشغول تحقیق درباره برخی تخلفات جنسی منسوب به آنتونی وینر است. تحقیقات درباره وینر به ارسال پیام‌های صریح جنسی به یک دختر ۱۵ ساله مربوط می شود. این پرونده از آنجا به هیلاری کلینتون ربط می‌یابد که هما عابدین، همسر سابق آنتونی وینر، در تیم انتخاباتی کلینتون فعالیت دارد.

 

مجوزی که پلیس فدرال آمریکا برای تحقیقات تازه در این راستا دریافت کرده، بررسی مجموعه‌ای از ایمیل‌های هما عابدین را نیز شامل می‌شود، زیرا این ایمیل‌ها ظاهرا روی لپ‌تاپ همسر سابقش، آنتونی وینر، کشف شده است.

 

به باور مقامات "اف بی آی" این ایمیل‌ها ممکن است به تحقیقات سابق درباره استفاده خانم کلینتون از یک سرور شخصی برای رد و بدل ایمیل، در زمان فعالیتش در رأس وزارت خارجه در دولت اوباما، ارتباط یابد.

 

بررسی این موضوع البته امری تازه نیست. پلیس فدرال آمریکا تحقیقات درباره استفاده هیلاری کلینتون از ایمیل شخصی برای ارسال و دریافت پیام‌های کاری را در ماه ژوئیه بدون طرح اتهام به پایان رسانده بود.
 
کلمات کلیدی : هیلاری کلینتون+اف بی آی+ایمیل
 
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۰ ۲۰:۴۰:۰۷
كلينتون صلاحيت و قدرت رييس جمهور شدن رو نداره (3996068) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.