نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 498552
الزام مسافران ایرانی آمریکا به اظهار زندگی‌نامه ۱۵ ساله و سوابق فعالیت‌های
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۲
وزارت خارجه آمریکا خواهان تمدید سه ساله یک مجوز اورژانسی ۶ ماهه برای درخواست جزئیات بیشتری از زندگی متقاضیان صدور ویزای این کشور است؛ از ایرانی‌ها خواسته می‌شود که «داوطلبانه» این فرم را پر کنند.

به گزارش فارس، دولت آمریکا روز پنجشنبه برای دائمی کردن شرط پر کردن یک فرم اضافی و بسیار تفضیلی برای برخی درخواست‌کنندگان صدور ویزای سفر به این کشور، اقدام کرد.

آنطور که رویترز خبر داده، در این فرم از مسافر خواسته می‌شود که شماره تمامی پاسپورت‌های پیشین، سوابق فعالیت در شبکه‌های اجتماعی در 5 سال پیش از آن و زندگی‌نامه 15 ساله را که آدرس محل های زندگی، کار و مقاصد مسافرتی می‌شود را اعلام کند.

استفاده این فرم از ماه اردیبهشت وارد کار شده ولی وزارت خارجه آمریکا هنوز اعلام نکرده که از چند مسافر آمریکا و یا اتباع چه ملیت‌هایی درخواست شده که چنین فرمی را پر کنند.

اداره مدیریت و بودجه آمریکا پیش از این بر اساس اقدامی اورژانسی، با استفاده 3 ماهه وزارت خارجه آمریکا از این فرم موافقت کرده بود ولی حالا این وزارتخانه می‌گوید که قصد استفاده موردی 3 ساله از این فرم مزبور را دارد.

به هنگام ارائه فرم به متقاضی صدور ویزا، به وی گفته می‌شود که پر کردن این فرم «داوطلبانه» است ولی اگر فرم پر نشود، ممکن است روند صدور ویزا، طولانی یا متوقف شود.

یک مشاور مهاجرت مستقر در کالیفرنیا در به خبرنگار رویترز گفته‌ که از بسیاری از مسافران ایرانی خواسته شده که این فرم را پر کنند.

یک وکیل مهاجرت مستقر در مریلند هم می‌گوید که موارد درخواست از مسافران عراقی، لیبیایی و ایرانی برای پر کردن این فرم را دیده است.


 
 
کلمات کلیدی : مسافران ایرانی+ آمریکا+سفر به آمریکا
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۱۳ ۱۷:۱۲:۵۲
ایرانی ها که سابقه تروریستی ندارند؛ ترامپ باید اتباع کشورهای عربی را بدهد بررسی کنند چون آنها هستند که که همراه با دولت هاشون سوابق توریستی و حمایت از تروریست ها را دارند. (4503168) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.