توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 396753
وزیر ارشاد: شیوه‌نامه برگزاری کنسرت‌ها تدوین شده است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۳
یک نماینده مجلس شورای اسلامی از نشست شب گذشته (سه‌شنبه) مجمع نمایندگان تهران با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد.

به گزارش ایسنا، سیدفاطمه ذوالقدر اظهار کرد: اعضای مجمع نمایندگان تهران شب گذشته با آقای جنتی در وزارت ارشاد دیدار کردند و درباره لزوم تعامل مجلس و وزارت ارشاد و مسائل فرهنگی و هنری شهر تهران گفت‌وگو کردند.

وی با اشاره به حضور ۱۷ نفر از اعضای مجمع نمایندگان تهران در این جلسه، افزود: در این جلسه همچنین گزارشی از وضعیت فرهنگی شهر تهران، موسسات فرهنگی، حوزه‌ها، مساجد، وضعیت مطبوعات و رسانه‌های ارائه شد.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تأکید بر ضرورت تداوم و استمرار جلسات نمایندگان با وزارت ارشاد در قالب کمیسیون فرهنگی، نمایندگان تهران و فراکسیون امید،‌ یادآور شد: نمایندگان در این جلسه در مورد بی‌هویتی شهر تهران و مهاجرپذیری آن و لزوم توجه بیشتر به برنامه‌ریزی برای اوقات فراغت جوانان، ارتباط وزارت ارشاد با صداوسیما، فرهنگ‌سازی و آموزش فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی، چاپ و تهیه کتاب برای گروه‌های سنی مختلف و بحران هویت فرهنگی اظهاراتی را مطرح کردند.

وی با توجه به تأکید نمایندگان بر لزوم آموزش استفاده درست از ماهواره و فضای مجازی، اضافه کرد: در این جلسه تأکید شد که باید جایگزین مناسبی در مقابل تهاجم فرهنگی که از سوی ماهواره‌ها صورت می‌گیرد وجود داشته باشد و نسبت به فضاهای هنری، سینما و تئاتر به ویژه در مناطق محروم کشور اقدام شود.

ذوالقدر همچنین گفت: نمایندگان همچنین امنیت شغلی هنرمندان و خبرنگاران و بیمه آنها را نیز مورد اشاره قرار دادند. آقای وزیر نیز در این جلسه گفت که در سال‌های اخیر فضای فرهنگی به ویژه سینما و تئاتر گسترش پیدا کرده، پردیس‌های سینمایی در شهرهای مختلف ساخته شده و سالن‌های سینما و تئاتر در مراکز فرهنگی پیش‌بینی شده به نحوی که درآمد سینما در سال جاری بسیار بیشتر از سال ۹۳ بوده است.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس درباره اظهارات وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد برگزاری کنسرت نیز، گفت: آقای جنتی گفتند که در زمینه برگزاری کنسرت نظر رهبری در اولویت قرار دارد و شیوه‌نامه‌ای برای برگزاری کنسرت‌ها به نحو احسن نیز نوشته شده که خوانندگان، نوازندگان و مخاطبان ملزم به رعایت آن هستند.
 
کلمات کلیدی : کنسرت+موسیقی+ارشاد
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.