توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 386754
اولین قرارداد جدید نفت در راه است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۹
معاون وزیر نفت از برگزاری مناقصات بین المللی نفتی از هفته پایانی مهرماه و آغاز این فرایند از میدان آزادگان جنوبی خبر داد.

به گزارش ایرنا، «علی کاردر» امروز در نشست خبری گفت: هفته آخر مهرماه، فراخوان مربوط به اسناد فنی مناقصات در چارچوب قراردادهای جدید نفتی را می دهیم.

وی افزود: آزادگان جنوبی نخستین میدان نفتی خواهد بود که مناقصه آن برگزار خواهد شد.

معاون وزیر نفت اضافه کرد: در روزهای گذشته الگوی قراردادهای جدید نفتی در هیات دولت تصویب شد و در مرحله بعد، چارچوب قراردادهای جدید را تدوین می کنیم.

وی ادامه داد: از هفته آینده ارسال نامه به شرکت های بین المللی برای آگاهی از زمینه های مورد علاقه آنها آغاز می شود.

به گزارش ایرنا، ششم شهریورماه (شنبه) معاون شرکت ملی نفت در نشست بررسی مدل جدید قراردادهای نفتی از احتمال امضای سه قرارداد جدید تا پایان سال ۲۰۱۶ میلادی (دی ماه امسال) خبر داد و گفت: اگر این هفته اصلاحیه مدل جدید قراردادهای نفتی در هیات دولت تصویب شود، به مجلس می رود.

مدیر امور حقوقی شرکت ملی نفت ایران نیز همان روز درباره تاثیر بازگشت تحریم ها بر اجرای این قراردادها گفت: بر اساس توافق برجام، در صورتی که توافق های صورت گرفته ادامه نیابد، عطف به ماسبق نیست و قراردادهایی که در زمان توافق برجام منعقد شده است، به قوت خود باقی می ماند.

وی ادامه داد: بازپرداخت به سرمایه گذار در قراردادهای جدید فقط در صورتی اجرا می شود که اهداف قراردادی تحقق یابد، بر این اساس، اگر پیمانکار در هر مرحله از کار و پیش از تحقق اهداف قراردادی، کار را رها کند، بازپرداختی در کار نخواهد بود.
 
کلمات کلیدی : قراردادهای نفتی، وزارت نفت،صادرات نفت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.