توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 496257
قطر: تحریم‌کنندگان «لجاجت» می‌کنند
تاریخ انتشار : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۹
 وزیر خارجه قطر چهار کشور عربی تحریم‌کننده دوحه را به عناد و لجاجت متهم و تأکید کرد که سازمان ملل متحد بایستی برای حل این بحران به‌وجود نقش‌آفرینی کند.

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، «شیخ محمد بن‌عبدالرحمن آل‌ثانی» وزیر خارجه قطر، ائتلاف چهارگانه( عربستان سعودی، مصر، امارات متحده عربی و بحرین) را به «لجاجت» در بحران دیپلماتیک جاری متهم کرد و گفت که سازمان ملل باید برای کمک به حل این بحران وارد عمل شود.

طبق این گزارش، پس از آن‌که عربستان سعودی، بحرین، امارات و قطر در ژوئن گذشته روابط دیپلماتیک و اقتصادی خود با قطر را به اتهام حمایت این کشور از تروریسم، قطع کردند، وزیر خارجه با «آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل برای رایزنی درباره این بحران، در نیویورک دیدار کرد.

وزیر خارجه قطر پس از دیدار با گوترش، به خبرنگاران گفت: «شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل و تمام مکانیزم‌های این سازمان نقشی دارند؛ زیرا این موارد نقض بالطبع ادامه دارد.»

وی افزود: «ما می‌بینیم که طرف مقابل در این درگیری، لجاجت‌ می‌ورزند و هیچ گامی برای حل این مشکل برنمی‌دارند.»

ماه گذشته آل‌ثانی با شماری از اعضای شورای امنیت دیدار کرد تا حمایت آنها از حل سیاسی این بحران را جلب کند ولی شورای امنیت و گوترش بارها تأکید کرده‌اند که این بحران بایستی بین کشورهای درگیر حل و فصل شود.

وزیر خارجه قطر در ادامه گفت: «اینجا همان مکان مناسب برای آغاز تلاش‌ها برای تمامی گزینه‌هایی است که ما برای حل قانونی (بحران) آن را اندیشیده‌ایم.»

وی اضافه کرد: «قطر بیش از ده بار گفته است که ما می‌خواهیم این مساله با گفت‌وگو حل و فصل شود، ما برای شدت بخشیدن (به بحران) آماده نیستیم، و آنها بایستی از تمامی اقدامات غیرقانونی‌شان عقب‌نشینی کنند.»
 
کلمات کلیدی : قطر+آمریکا+عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.