توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 466250
انتقاد شدید دیوید کامرون از سیاست‌های ترامپ
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۰
دیوید کامرون، نخست وزیر سابق انگلیس با انتقاد شدید از سیاست های 'دونالد ترامپ' رئیس جمهوری آمریکا خواستار رویکرد متعادل برای کمک به مبارزه با تروریسم شد.

به گزارش ایرنا، نخست وزیر سابق انگلیس که برای شرکت در اجلاس جهانی سفر و شورای گردشگری جهانی در بانکوک پایتخت تایلند به سر می برد روز چهارشنبه سیاست دولت ترامپ برای ممنوعیت سفر اتباع برخی کشورها به آمریکا را تهدیدی برای گردشگری دانست و نسبت به آن هشدار داد.
 
به نوشته روز پنجشنبه تارنمای روزنامه 'نیشن' تایلند، وی تاکید کرد صنعت گردشگری جهانی باید همکاری نزدیکی با دولت ها داشته و با استفاده از ظرفیت فناوری های جدید، ایمنی مسافران و امنیت مرزی را در میان گسترش چالش ها، افزایش دهد.
 
کامرون که پس از همه پرسی در انگلیس در مورد برگزیت استعفاء داد طی سخنانی در اجلاس شورای جهانی سفر و گردشگری (WTTC) در بانکوک، گفت: سیاست دونالد ترامپ در ممنوعیت سفر اتباع 6 کشور عمدتا مسلمان، بزرگترین مشکل پیش روی صنعت گردشگری است، حتی اگر این ممنوعیت از سوی قضات آمریکا متوقف شده باشد.
 
وی با توجه به فناوری های جدید، گفت که دولت ها باید داده های بیومتریک و دیگر سیستم های پیشرفته را برای تقویت کنترل مرزی استفاده کنند.
 
نخست وزیر سابق انگلیس همچنین از اثرات مثبت گردشگری در اقتصاد ملی کشورها سخن گفت و اعلام کرد که حدود 10 درصد از مشاغل جهانی و تولید ناخالص داخلی از صنعت گردشگری است.
 
وی در ادامه به برگزیت و خروج انگلیس از اتحادیه اروپا اشاره کرد و گفت که باور نمی کرد جهانی شدن یک شکست باشد، اما موافقت کرد که نیاز به تغییر مسیر بوده است. رای دهندگان بریتانیا چون احساس کردند سرعت مهاجرت بیش از حد سریع و بیش از اندازه شده است خواستار ترک اتحادیه اروپا شدند.
 
کامرون گفت: استفاده از فناوری در این زمینه برای کنترل مرزها و غربالگری گردشگران بین المللی مورد نیاز است، اما پاسخ آن ساخت دیوار نیست که 'دونالد ترامپ' رئیس جمهوری آمریکا به دنبال آن است.
 
وی گفت: داده های بیومتریک و فناوری های دیگر باید در بحث روادید و فرآیند مهاجرت استفاده شوند تا آزادی سفر و تجارت آزاد حفظ شود و این بهترین اقدامات برای اطمینان از صلح خواهد بود.
به گفته وی، صنعت گردشگری جهانی نیازمند باز بودن درها است، در حالی که یکی از بزرگترین چالش آن تروریسم و افراط گرایی است.
 
نخست وزیر سابق انگلیس از رهبران جهانی خواست اتحاد خود را با مسلمانان میانه رو برای شکست افراط گرایان افزایش دهند.
 
'پرایوت چان اوچا' نخست وزیر تایلند نیز در آیین گشایش اجلاس شورای جهانی سفر و گردشگری به عنوان رهبر کشوری که سال گذشته میلادی بیش از 30 میلیون گردشگر خارجی جذب کرده و دو هزار و 520 میلیارد بات (73 میلیارد دلار) از این راه درآمد داشته است، گفت که معتقد است دولت ها باید یک رویکرد متعادل در برخورد با تروریسم و تهدیدات دیگر اتخاذ کنند.
 
وی همچنین از اهمیت صنعت گردشگری در تایلند و دیگر کشورهای عضو اتحادیه جنوب شرق آسیا (آ.سه.آن) سخن گفت.
 
در اجلاس شورای جهانی سفر و گردشگری 2017 در بانکوک بیش از 900 چهره پیشرو در سفر و صنعت گردشگری از سراسر جهان حضور دارند.
 
کلمات کلیدی : دیوید کامرون ، آمریکا و انگلیس ، دونالد ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.