توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505959
تصمیم واشنگتن برای کاهش تحریمها علیه حزب‌الله
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۴
رویترز گزارش داد واشنگتن تصمیم دارد تحریم‌هایی که حزب‌الله لبنان را هدف قرار می‌دهد، کاهش دهد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل ازخبرگزاری رویترز مقامات آمریکا تصمیم دارند تحریم هایی که قرار استحزب الله لبنان را هدف قرار دهد، کاهش دهند.

طبق اعلام این منابع، پیش نویس اصلاح شده این طرح که در اواخر ژوئیه به کنگره آمریکا ارائه شده، دارای نکاتی که سبب نگرانی شدید بیروت شود، نبوده است.

این منابع همچنین اعلام کردند اصلاحات اخیر شخصیت هایی را هدف قرار می دهد که کمک های مالی، مادی، فنی مهم به حزب الله لبنان ارائه داده باشند.

شایان ذکر است آمریکا در سال 2015 قانونی را با هدف بلوکه کردن دارایی های حزب الله لبنان به تصویب رساند. طبق اعلام این منابع، اصلاحات صورت گرفته، تحریم ها را به شکل چشمگیری افزایش نخواهد داد؛ همچنان که پیامدهای چشمگیری بر اوضاع لبنان نخواهد داشت.

پیشتر مقامات لبنان اعلام کرده بودند در خصوص طرح واشنگتن برای توسعه تحریم ها علیه حزب الله لبنان نگران هستند. مقامات لبنان اعلام کرده بودند این مسأله سبب خواهد شد بخش زیادی از جامعه لبنان در حاشیه قرار بگیرد و پیامدهای ناگواری بر اوضاع سیاسی و اقتصادی شکننده در این کشور خواهد داشت. مسئولان لبنانی همچنین تصریح کرده بودند این مسأله ممکن است سبب شود بانک های خارجی از همکاری با بانک های داخلی لبنان اجتناب کنند و جریان پول به سوی لبنان از سوی شهروندان این کشور در خارج متوقف شود و اقتصاد لبنان به نابودی کشیده شود.

مقامات لبنانی، بانک مرکزی و بانک های غیردولتی لبنان همچنان در تلاش هستند تا مسئولان آمریکایی را راضی کنند در خصوص موضعشان تجدید نظر کنند.
 
کلمات کلیدی : حزب الله+تحریم آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.