توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 495357
رویترز: مجلس نمایندگان آمریکا طرح تحریم ایران را تصویب می‌کند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۴
رسانه انگلیسی رویترز روز سه‌شنبه گزارش داده انتظار می‌رود اعضای مجلس نمایندگان آمریکا با اکثریت قاطع طرح تشدید تحریم‌ها علیه ایران، روسیه و کره شمالی را تصویب کنند.

به گزارش تسنیم، خبرگزاری رویترز روز سه‌شنبه گزارش داده انتظار می‌رود اعضای مجلس نمایندگان آمریکا با اکثریت قاطع، طرحی که خواستار اعمال تحریم‌های گسترده علیه ایران، روسیه و کره شمالی است را به تصویب برسانند. 

مجلس سنای آمریکا خرداد ماه سال جاری طرح تحریم‌های ایران و روسیه را با 98 رأی موافق و 2 رأی مخالف به تصویب رساند، اما تصویب این طرح در مجلس نمایندگان آمریکا با برخی موانع قانونی و حزبی رو به رو شد. اعضای مجلس سنا در حال حاضر در تلاش برای رسیدن به توافقی با اعضای مجلس نمایندگان برای رفع موانع این طرح و رأی‌گیری بر سر آن هستند. 

مجلس نمایندگان آمریکا روز یکشنبه متن مربوط به این طرح را منتشر و اعلام کرد که روز سه‌شنبه درباره آن رأی‌گیری خواهد کرد. پیش از این برخی منابع خبری از توافق اعضای دو مجلس برای پیشبرد این طرح خبر داده بودند، اما باب کورکر، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنا دوشنبه شب، حصول توافق در این خصوص را تکذیب کرد. 

علی‌رغم برخی اختلافات درباره لحن این طرح، و به خصوص ماده‌ای که اختیار رئیس‌جمهور آمریکا برای کاهش تحریم‌ها علیه روسیه محدود می‌کند، اعضای هر دو شاخه قانونگذاری کنگره آمریکا درباره لزوم وضع تحریم‌های گسترده علیه هر سه کشور اتفاق نظر دارند. 

پیش از این، برخی منابع خبری اذعان کرده‌اند که در صورت وتوی طرح توسط «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا اعضای کنگره با توجه به حمایت قاطع از آن، از آرای کافی برای شکستن وتو برخوردار خواهند بود. 

«سارا سندرز»، سخنگوی کاخ سفید روز دوشنبه در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره موضع «دونالد ترامپ» درباره این طرح از اظهارات روز قبل خود عقب‌نشینی کرد و گفت رئیس‌جمهور در حال بررسی طرح است. 

سندرز، روز یکشنبه گفته بود که ترامپ از نسخه فعلی طرح کنگره آمریکا برای تشدید تحریم‌ها علیه این سه کشور حمایت می‌کند و با امضای آن، آن را به قانون تبدیل خواهد کرد. وی با وجود این، روز دوشنبه گفت که ترامپ هنوز در حال بررسی این طرح و تلاش برای دست‌یابی به «بهترین توافق برای مردم آمریکا» است.
 
کلمات کلیدی : رویترز، مجلس نمایندگان آمریکا ،تحریم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.